captcha

Jūsų klausimas priimtas

Siūloma įkurti Operatyvinį kibernetinės saugos štabą

Seimo Informacinės visuomenės plėtros komitetas siūlo Vyriausybei nedelsiant įkurti Operatyvinį kibernetinės saugos štabą, į jo sudėtį įtraukiant ir privataus sektoriaus ekspertus; sudaryti Lietuvos kritinės infrastruktūros objektų sąrašą ir jį patvirtinti.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Seimo Informacinės visuomenės plėtros komitetas siūlo Vyriausybei nedelsiant įkurti Operatyvinį kibernetinės saugos štabą, į jo sudėtį įtraukiant ir privataus sektoriaus ekspertus; sudaryti Lietuvos kritinės infrastruktūros objektų sąrašą ir jį patvirtinti.

Tai nutarta komiteto posėdyje, kuriame, dalyvaujant valstybės institucijų ir privataus sektoriaus atstovams, buvo diskutuota apie priemones, kurios yra būtinos siekiant užtikrinti adekvačią ir operatyvią valstybės kibernetinės infrastruktūros apsaugą.

Seimo komitetas siūlo įvertinti Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu planuojamų naudoti elektroninių ryšių kanalų saugumą ir vientisumą bei nustatyti technologinių sprendimų panaudojimo galimybes nacionalinio elektroninių ryšių tinklo lygmeniu ginantis nuo kibernetinių atakų.

Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metu siūloma Rytų partnerystės kontekste aptarti galimus politinius instrumentus ir priemones efektyviam kibernetinio saugumo bendradarbiavimui užtikrinti. Esant būtinybei, viešojo sektoriaus duomenų perdavimui siūloma maksimaliai efektyviai išnaudoti saugaus valstybinio duomenų perdavimo tinklo infrastruktūrą bei saugumo priemones.

Seimo Informacinės visuomenės plėtros komitetas ragina intensyviai ir operatyviai plėtoti bendradarbiavimą kibernetinio saugumo ir kibernetinės gynybos klausimais su ES valstybių narių atsakingomis institucijomis, taip pat Europos Sąjungos ir kitomis tarptautinėmis struktūromis (Europos tinklų ir infrastruktūrų saugumo agentūra ENISA, NATO ir t.t.).

Artimiausioje ateityje parlamentinis komitetas kviečia Vyriausybę apsispręsti dėl valstybinės kibernetinio saugumo politikos centralizavimo modelio, atlikti institucijose sukauptos kibernetinio saugumo kompetencijos ir darbo patirties analizę ir įsteigti nacionalinį kibernetinio saugumo kompetencijos centrą.

Iki 2014 m. pavasario sesijos pradžios siūloma parengti ir pateikti Seimui svarstyti Elektroninės informacijos saugos (kibernetinio saugumo) įstatymo projektą, stiprinti už kibernetinį saugumą atsakingų institucijų ir jų darbuotojų administracinius gebėjimus, plėsti tam skirtus resursus ir techninę bazę.

Viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo pagrindu, išnaudojant tiek profesines kompetencijas, tiek techninius resursus, siūloma nuosekliai kurti vieną bendranacionalinę kibernetinio saugumo sistemą.

Seimo komitetas pageidautų, kad Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto pirmininkas ir privataus sektoriaus atstovai (ekspertai) būtų įtraukti į Elektroninės informacijos saugos (kibernetinio saugumo) koordinavimo komisijos sudėtį.

Seimo komitetas taip pat ragina skubiai stiprinti kibernetinio saugumo ir interneto inžinerijos specialistų universitetinį parengimą ir patvirtinti naujas tokio pobūdžio studijų programas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...