captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prezidentė susitiko su ES šalių ambasadoriais

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvai akredituotais Europos Sąjungos (ES) valstybių ambasadoriais. Tai tradicinis, kasmet vykstantis susitikimas, kuriame aptarta Europos geopolitinė ir saugumo padėtis, apžvelgti svarbiausi ES ir tarptautinės politikos klausimai, Lietuvos aktualijos.
Prezidentūros nuotr.
Prezidentūros nuotr.

Prezidentės teigimu, šiais metais vykusios prieš Vakarus nukreiptos puolamosios pratybos „Zapad“ parodė, jog būtina ir toliau stiprinti Europos saugumą nuo Arkties iki Baltijos šalių. NATO Varšuvos viršūnių susitikime priimti sprendimai veiksmingai įgyvendinami. Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuotos priešakinės NATO pajėgos, tačiau dar būtina užtikrinti oro gynybą ir sudaryti sąlygas sąjungininkų paramai atvykti kuo greičiau.

Susitikime taip pat aptartas ES bendradarbiavimas atremiant informacines, kibernetines grėsmes. Europos šalims patiriant tūkstančius kibernetinių išpuolių kasdien, Lietuvos iniciatyva steigiamos ES kibernetinės greitojo reagavimo pajėgos, kurios padės Bendrijai efektyviau reaguoti ir užkardyti kibernetines atakas.

Pasak šalies vadovės, Europos šalių susitelkimas reikalingas ir atremiant nesaugios Astravo AE keliamą grėsmę. Aiški ir principinga visos ES pozicija būtina branduolinei saugai ir skaidrumui užtikrinti.

Valstybės vadovė taip pat pabrėžė, kad Rusija toliau nevykdo Minsko susitarimų. Rytų Ukrainoje vis dar vyksta karo veiksmai, iš šios šalies teritorijos nėra atitraukti Rusijos kariai, neatkurta Ukrainos sienų kontrolė. Todėl apie sankcijų panaikinimą Rusijai negali būti jokios kalbos.

Susitikime taip pat aptarta „Brexit“ derybų eiga. Lietuvos prioritetas – apsaugoti Jungtinėje Karalystėje gyvenančių Lietuvos piliečių teises. Tačiau visiems Lietuvos žmonėms svarbus ir sklandus Jungtinės Karalystės pasitraukimas, kuris užtikrintų ekonominių ir prekybos ryšių su ES tęstinumą bei artimą bendradarbiavimą gynybos ir saugumo srityse.

Šalies vadovė padėkojo Europos šalių diplomatinėms atstovybėms, kurios prisijungė prie nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“. Dėmesys vaikams iš rizikos šeimų, pagalba sprendžiant smurto, patyčių problemas – tai vertingas užsienio diplomatų indėlis kuriant saugesnę Lietuvą.

Prezidentė taip pat pakvietė ES šalių ambasadas aktyviai dalyvauti atkurto Lietuvos valstybingumo šimtmečio renginiuose bei kitąmet Vilniuje vyksiančiame Moterų pasaulio politinių lyderių susitikime.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...