Lietuvoje

2013.06.12 17:47

Socialdemokratui R. Adomavičiui – nauji įtarimai (atnaujinta)

DELFI.lt2013.06.12 17:47

Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius sulaukė naujų įtarimų. DELFI žiniomis, jam pradėta baudžiamoji byla dėl poveikio liudytojams.

Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius sulaukė naujų įtarimų. DELFI žiniomis, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl poveikio liudytojams.

Tai DELFI patvirtino Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vedėja Elena Martinonienė.

„Galiu patvirtinti, kad ikiteisminis tyrimas dėl poveikio liudytojui yra iš tiesų atliekamas“, – sakė E. Martinonienė. Platesnių komentarų Generalinė prokuratūra kol kas neteikia, kad nebūtų pakenkta ikiteisminiam tyrimui.

Beje, vienas R. Adomavičiaus bylos herojų jau stojo vicemero gynybon. Buvęs „Vilniaus vandenų“ vadovas Darius Norkus, iš kurio vicemeras įtariamas paėmęs 40 tūkst. litų kyšį, viešai pareiškė dalyvavęs provokacijoje.

„Iš pradžių manęs prašė „padirbėti“ ne tik su R .Adomavičiumi. Labiausiai jie norėjo, kad aš pinigus perduočiau A. Butkevičiui arba J. Olekui. Ypač dėl jų mane agitavo tuometis STT Vilniaus valdybos viršininkas Vaidas Skirmantas, kurį patį prezidentė vėliau išmetė iš darbo“, – dienraščiui „Lietuvos rytas“ prieš porą savaičių pasakojo D. Norkus.

Tačiau buvęs „Vilniaus vandenų“ vadovas esą sutiko dalyvauti operacijoje tik prieš vicemerą.

„Šis žmogus mane ne kartą buvo apgavęs, nepadėjo man ir sunkiu momentu, kai prieš mane buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Aš buvau ant jo supykęs, o STT pareigūnų pasiūlymas „sutvarkyti” mano bylą mane įtikino“, – aiškino D. Norkus.

Pats R. Adomavičius teigia apie jokią baudžiamąją bylą dėl poveikio liudytojams negirdėjęs ir nesantis informuotas.

Politikas sako, kam jam uždrausta bendrauti su buvusiu savivaldybės įmonės „Vilniaus vandenys“ vadovu D. Norkumi ir esamu generaliniu direktoriumi Valentinu Miltieniu. Pasak R. Adomavičiaus, jis šio draudimo laikosi.

„Nieko nežinau apie jokius poveikius, aš jų nedarau. Nieko apie tai negirdėjau. Man yra pasakyta, su kuo aš turiu nebendrauti ir aš su niekuo nebendrauju. Man uždrausta bendrauti su V. Miltieniu ir su D. Norkumi, tai aš nei su tuo, nei su tuo nebendrauju ir nenoriu bendrauti. Visų pirma, nenoriu, nereikia ir nebendrauju“, – sakė R. Adomavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.