Lietuvoje

2017.12.11 10:59

„Už saugią Lietuvą“: vaikų dienos centrai mažina globos namų poreikį

Vaikų užimtumo problema Lietuvoje vis dar aktuali, ypač mažuose miesteliuose ir kaimuose. Kampanijos „Už saugią Lietuvą„ koordinatorė  Marija Dautartaitė tikina, kad daugėjant vaikų dienos centrų, kurie gali tapti alternatyva vaikų globos namams.

„Šiuos metus pradėjome labai gražiu renginiu Zarasuose – atidarėme vaikų dienos centrą. Po ilgo laiko tai buvo puikus pavyzdys, kad verslas gali prisidėti ir tuos vaikų dienos centrus kurti. O situacija yra labai paprasta: prieš 1,5 metų, kai kampanija „Už saugią Lietuvą“ prasidėjo prezidentės iniciatyva, mes turėjome 250 vaikų dienos centrų ir tuo metu sakėme, kad trūksta mažiausiai 500“, – sako kampanijos „Už saugią Lietuvą“ koordinatorė Marija Dautartaitė.

Pasak pašnekovės, šiuo metu galime pasidžiaugti, kad per 1,5 metų vaikų dienos centrų skaičius pasiekė 310 ir tokiu būdu buvo akcentuota vaikų užimtumo problema. M. Dautartaitės manymu, vaikų dienos centrai yra pagrindinė prevencinė priemonė, kad nereikėtų vaikų globos namų.

Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė tikina, kad vaikų dienos centrų poreikis yra ypač didelis mažuose kaimeliuose, kuriuose vaikų užimtumo situacija yra beviltiška.

„Mes turime labai gražų Raguvėlės, Anykščių rajone, pavyzdį. Mažame, 500 gyventojų turinčiame miestelyje vaikų dienos centras suburia ne tik vaikus, bet ir jų tėvelius, močiutes ir senelius. Vaikai dabar ruošia kalėdinius atvirukus ir aš žinau, kad vėl ten bus šventė“, – dalijasi R. Dičpetrienė ir priduria, kad bendruomenės gali puikiai pačios savimi pasirūpinti, jei tik joms yra šiek tiek padedama.

Išsamiau – įraše.