Lietuvoje

2017.12.10 11:17

P. Auštrevičius abejoja Liberalų pirmininko rinkimų rezultatais

LRT RADIJAS, LRT.lt 2017.12.10 11:17

Europarlamentaras, Liberalų sąjūdžio valdybos narys Petras Auštrevičius reiškia abejonę šeštadienį įvykusių partijos pirmininko rinkimų rezultatais. Juos laimėjo Liberalų sąjūdžio frakcijos parlamente seniūnas Eugenijus Gentvilas, vieno balso persvara įveikęs Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininką Vitalijų Gailių.

P. Auštrevičiaus skaičiavimu, nesutampa suvažiavime užsiregistravusių ir pirmininko rinkimuose balsavusių partijos narių skaičiai.

„Buvo išduoti 656 mandatai dalyvauti suvažiavime. Tai patvirtina, kad tu esi delegatas. Buvo išduoti 662 vokai, kurie leido elektroniniu būdu balsuoti. Skirtumas – 6 balsai – man yra pakankama priežastis išsiaiškinti iki pabaigos. Turime partijoje atitinkamas institucijas, kurios privalo tai išsiaiškinti, nes pergalė turi būti aiški ir pagrįsta. Nemetu jokio iššūkio išrinktam pirmininkui, bet jis pats turi būti suinteresuotas, kad jo pergalė remtųsi tikrais skaičiais“, – LRT RADIJUI sako P. Auštrevičius.

Naujo Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimai surengti po to, kai iš šio posto pasitraukė Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Jis tai padarė po to, kai jį sukritikavo iš pirmininko pavaduotojų atsistatydinę Petras Auštrevičius ir Vitalijus Gailius. Liberalų sąjūdis yra sulaukęs teisėsaugos įtarimų politinės korupcijos byloje.