Lietuvoje

2017.12.09 20:00

A. Toliatas: jei vadovausiesi svetimu protu – laiko klausimas, kada pamesi savo

„Kiekvienas turime ko išmokti iš kito žmogaus, net ir to, iš kurio mažiausiai tikimės. Ir vis dėlto, yra toks posakis:  jei per daug vadovausiesi svetimu protu, laiko klausimas, kada pamesi savo. Kai kurie patarimai gali būti žudantys“, – taip apie šiuo metu vyraujančią madą ieškoti gyvenimo būdo ar dvasinių mokytojų kalba kunigas, vyriausias Lietuvos policijos kapelionas Algirdas Toliatas. O advento laikotarpis, dvasininko įsitikinimu, yra puikus metas tam apsvarstyti.

Advento laikotarpis dabartiniame pasaulyje yra labai užimtas laikas – vakarėliai mokyklose, darbovietėse, pasiruošimas šventėms. Tačiau, A. Toliato teigimu, šiuo metu labai svarbu nepasiduoti per anksti prasidedančiam šventiniam sūkuriui ir adventinį laikotarpį sutikti ramiai.

„Per adventą žymiai svarbiau ne surasti dovaną, o rasti laiko pabūti su kitu žmogumi. Rasti laiko pabūti ramiai, išjungus televizorių, internetą, nežiūrint į telefoną. Drauge išgerti skanios arbatos. Tai yra adventas“, – įsitikinęs kunigas.

Pasak A. Toliato, pasninkas visais laikais buvo svarbi advento dalis, tačiau, bėgant laikui, jo prasmė šiek tiek „pasimetė“. „Kartais mes akcentuojame dieną, kurią reikia pasninkauti, arba ko nevalgyti, užmiršdami, kad pasninko esmė yra laukimas. Tai yra alkis. Alkis prisiminimo, kad esi žmogus, gavęs dovaną. Juk iš tiesų viską esame gavę, net ir tai, kas atrodo visiškai mūsų – kūnas, kraujas, talentai... Pasninkas yra tas laikas, kai prisimeni tai ir dėkoji“, – tvirtina dvasininkas.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Beatos virtuvėje“ svečiavęsis kunigas pažymėjo, kad dabar yra toks metas, kai žmonės ieško mokytojų, kurie dalina patarimus. Tokių gyvenimo būdo, dvasinių mokytojų iš skirtingų sričių yra tikrai nemažai, tad šiuolaikiniam žmogui atsirinkti, kuris mokytojas – tikras, tampa nelegva užduotimi.

„Kiekvienas turime ko išmokti iš kito žmogaus, net ir to, iš kurio mažiausiai tikimės. Ir vis dėlto, yra toks posakis:  jei per daug vadovausiesi svetimu protu, laiko klausimas, kada pamesi savo. Kai kurie patarimai gali būti žudantys. Juk tau reikės gyventi, tu ir turi priimti sprendimą.

Manau, kad kiekvienas mokytojas turėtų mokinį privesti iki suvokimo, kad sprendimus reikia priimti pačiam. Kiekvienas mokymas turėtų vesti į sąmoningumą. Laisvas žmogus įsiklauso į skirtingas nuomones, bet kartu geba priimti sprendimą ir atsakomybę“, – mintimis dalijasi A. Toliatas.

Visas pokalbis – vaizdo įraše.