Lietuvoje

2017.12.09 14:15

E. Gentvilas kartoja nieko nežinojęs apie kyšį E. Masiuliui: arba jūs tikite, arba netikite

Liepa Želnienė, 15min.lt2017.12.09 14:15

Šeštadienį Kaune susirinkę Liberalai renka naują partijos pirmininką. Rinkimuose varžosi liberalų frakcijos Seime seniūnas E. Gentvilas, šiuo metu einantis laikinojo partijos pirmininko pareigas, ir parlamentaras, Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius.

Kandidatūrą partijos pirmininko rinkimuose iškėlęs Seimo narys V. Gailius tikino, kad liberalams laikas tapti ne patarėjais Lietuvos politikoje, o priimti sprendimus. Anot jo, taip pat reikia pripažinti, kad liberalai ne viską iki šiol darė gerai.

Taip pat jis tvirtino, kad liberalios idėjos yra kur svarbiau nei liberalų partijos išlikimas.

„Lietuvai reikalinga ne anarchija ir ne, gerai jau, policinis vadovavimas“, – sakė V. Gailius partijos suvažiavime, o jo žodžius lydėjo plojimai.

Pasak jo, partijai laikas pradėti naują etapą, kuriame nebus vietos nesąžiningumui, vienvaldystei, savanaudiškumui.

V. Gailiaus teigimu, ateinantys savivaldos, Europos Parlamento ir Prezidento rinkimai partijai bus naujas egzaminas, kuriam reikia gerai pasiruošti.

Vis dėlto dar iki prasidedant slaptam balsavimui jis užsiminė turintis mažai vilčių partijos pirmininko rinkimus laimėti.

„Vien ta, kad galėčiau pastovėti prieš jus šioje tribūnoje, buvo verta kandidatuoti“, – agitacines kalbas baigė V. Gailius.

E. Gentvilas: dabartinei valdžiai laisvas apsisprendimas – blogis

Kitas kandidatas E. Gentvilas savo kalboje tikino, kad dabar liberalai Lietuvoje labai svarbūs, nes jau kyla klausimų dėl gyventojų galimybės gyventi laisvai.

„Mes matome, kad suvaržymai gausėja, auga“, – sakė jis ir vardijo slaptuosius pirkėjus vaistinėse, SIM kortelių registravimą, esą didžiuliu tempu augantį telefoninių pokalbių pasiklausymų mastą.

„Jau dvejus metus turime tokią valdžią, kuriai žmogaus laisvas apsisprendimas yra blogis“, – sakė jis.

Pasak jo, vienas iš to pavyzdžių yra diskusija dėl paminklo Lukiškių aikštėje.

E. Gentvilas gyrė V. Gailių ir neigė kalbas apie tai, kad jie yra skirtingose stovyklose, ką esą išgirdo važinėdamas po partijos skyrius.

„Aš išgirdau apie tokias stovyklas prieš tris dienas. Mane tai glumina“, – sakė E. Gentvilas.

Jis tikino neleisiantis skaldyti partijos ir grąžinti jos į 1995-uosius, kai vieni liberalai norėjo kitus net išgrūsti iš posėdžių salės.

Taip pat E. Gentvilas piktinosi, kad liberalams dėl nepakankamo apsivalymo labiausiai baksnoja tie, kurie apsivalyti nė nenori – dar vis tebedalyvauja politikų fonduose, viešosiose įstaigose.

E. Gentvilas tikino, kad partija Europos Parlamento rinkimuose tikisi laimėti du mandatus, o dėl kandidato Prezidento rinkimuose reikia apsispręsti kuo greičiau.

E. Masiulio neatsižegnoja

E. Gentvilas sakė neketinantis atsižegnoti, kad buvo kyšininkavimu įtariamo buvusio partijos pirmininko Eligijaus Masiulio mokytojas, kas rinkimų karštinėje jam esą nuolat prikišama, kaip nuodėmė. tačiau jis tikino, kad tokiu atveju V. Gailius yra to paties E. Masiulio mokinys.

„Arba jūs tikite, kad Gentvilas ir Gailius nieko nežinojo apie Masiulio darbelius, arba netikite“, – teigė E. Gentvilas, anksčiau pavadinęs E. Masiulį labiausiai gyvenime jį išdavusiu asmeniu.

Savo ruožtu V. Gailiaus buvo klausiama, kaip jis nusikratys policinės valstybės šalininko etiketės.

V. Gailius sakė negalįs atsiprašyti dėl to, kad buvo Lietuvos pareigūnas ir ne kartą buvo atsidūręs kritinėse situacijoje.

„Kažkas turėjo dirbti tą darbą ir aš didžiuojuosi, kad jį dirbau“, – kalbėjo V. Gailius. Apie E. Masiulį V. Gailius nekalbėjo.

Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimai vyksta po to, kai spalio pabaigoje atsistatydinantis iš šių pareigų pareiškė Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Jis savo kandidatūros šiuose rinkimuose nebekelia.

Partijos pirmininkas renkamas dvejiems metams.

Dešimtajame partijos suvažiavime liberalai taip pat rinks valdybą, pristatyti išvadą dėl partijos ūkinės ir finansinės veiklos, patvirtinti pirmininko pavaduotojus, kitus partijos organus.

Liberalų sąjūdžiui yra pareikšti įtarimai korupcija. Teisėsauga įtaria, kad eksliberalai Eligijus Masiulis ir Šarūnas Gustainis Liberalų sąjūdžio naudai paėmė kyšius iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio. Šis verslininkas įtariamas ir buvusio „darbiečio“ Vytauto Gapšio papirkimu. Praėjusią savaitę prokurorai išplėtė įtarimus partijai konstatavę, jog liberalai galėjo turėti naudos iš narystę joje suspendavusio Gintaro Steponavičiaus piktnaudžiavimo – jis įtariamas balsavęs dėl koncernui naudingų teisės aktų priėmimo, taręsis dėl paramos jo atstovaujamoms nevyriausybinėms organizacijoms.

Minėti buvę liberalai teisėsaugos įtarimus neigia.

Spalio pabaigoje Vyriausioji rinkimų komisija dėl nustatytų šiurkščių rinkimų kampanijos finansavimo pažeidimų nusprendė neskirti Liberalų sąjūdžiui pusmečio dotacijos, siekiančios beveik 400 tūkst. eurų. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt