Naujienų srautas

Lietuvoje2017.12.09 12:35

E. Gentvilas: penktadienį teisėsauga patikslino įtarimus G. Steponavičiui

BNS 2017.12.09 12:35

Laikinasis Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas sako, kad penktadienį teisėsauga patikslino įtarimus korupcijos byloje įtariamam buvusiam partijos nariui Gintarui Steponavičiui, tačiau teigia, kad partijai įtarimai nesikeičia.

Apie patikslintus įtarimus vienam asmeniui E. Gentvilas pranešė kalbėdamas šeštadienį Kaune vykstančiame partijos suvažiavime. Vėliau jis BNS nurodė, kad tas asmuo – G. Steponavičius. Tačiau, jo teigimu, penktadienį įvykęs patikslinimas buvo formali gramatinė korekcija.

„Kad neatsirastų kokių nors interpretacijų, turiu pasakyti, kad vakar mūsų advokatas byloje, kur partijai pareikšti įtarimai, dar kartą buvo pakviestas apsilankyti, tačiau jeigu kas nors iš to pūs burbulą, tai vienoje vietoje dėl vieno buvusio partijos nario buvo frazė „teisėtais veiksmais“, pridėta „neteisėtais veiksmais“ – žodelis „ne“. Tai esminis dalykas toje pačioje situacijoje, prokuratūros ir STT vertinime, bet partijos situacijos tai, kaip suprantu, nekeičia“, – partijos suvažiavime šeštadienį kalbėjo E. Gentvilas.

Jis ragino kolegas dėl teisėsaugos veiksmų nepanikuoti.

„Jeigu nugirstumėte, kadangi tai vakar prieš darbo pabaigą įvyko, tai nesupanikuokite, tai nieko naujo. Tikėkime STT pasakytu žodžiu, kad tai galutiniai partijai pareikšti įtarimai, o vakar įvyko tik pakoregavimas“, – kalbėjo politikas.

Liberalų sąjūdžiui yra pareikšti įtarimai korupcija. Teisėsauga įtaria, kad eksliberalai Eligijus Masiulis ir Šarūnas Gustainis Liberalų sąjūdžio naudai paėmė kyšius iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio. Šis verslininkas įtariamas ir buvusio „darbiečio“ Vytauto Gapšio papirkimu. Praėjusią savaitę prokurorai patvirtino išplėtę įtarimus partijai, nes konstatavo, jog liberalai galėjo turėti naudos iš narystę joje suspendavusio G. Steponavičiaus piktnaudžiavimo – jis įtariamas balsavęs dėl koncernui naudingų teisės aktų priėmimo, taręsis dėl paramos jo atstovaujamoms nevyriausybinėms organizacijoms.

Minėti buvę liberalai teisėsaugos įtarimus neigia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi