Lietuvoje

2017.12.09 15:10

A. Zuoko vadovaujama Laisvės sąjunga keis pavadinimą

BNS2017.12.09 15:10

Buvusio sostinės mero Artūro Zuoko vadovaujama Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) rengiasi keisti pavadinimą – šeštadienį Vilniuje posėdžiavusi partijos taryba pritarė, kad ši politinė organizacija vadintųsi Lietuvos liberalų sąjunga.

Partijos pirmininko pavaduotojas Žilvinas Šilgalis BNS sakė, kad partijos pavadinimo keitimas dar bus svarstomas suvažiavime. Anot Ž. Šilgalio, partija yra užpatentavusi norimą pavadinimą.

„Perregistravimas Teisingumo ministerijoje gal ir turės kažkoks būti, kadangi visgi pavadinimas kitas, bet mes šitą pavadinimą esame užpatentavę ir dėl to jokių teisinių kliūčių mums nėra ir nebus“, – teigė Ž. Šilgalis.

Žodžio „laisvės“ pakeitimą į „liberalų“ partija vadina istorinio pavadinimo susigrąžinimu.

Šis pakeitimas pradėtas svarstyti pernai, tačiau dėl tuomet vykusių rinkimų į Seimą klausimas atidėtas. Siūlymą dėl partijos pavadinio susigrąžinimo tada inicijavo Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) Vilniaus miesto skyrius ir jo pirmininkas Ž. Šilgalis bei ilgametis partijos narys, buvęs pirmininkas Gintautas Babravičius.

Laisvės sąjungai pakeitus pavadinimą, jis taps labai panašus į kitos liberalios partijos pavadinimą – Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio. Pastaroji yra parlamentinė partija ir Seime turi 13 atstovų, tuo metu A. Zuoko vadovaujama partija parlamente atstovų neturi.

Lietuvos liberalų sąjunga įsteigta 1990 metų lapkričio 25 dieną. 2003 metų gegužę susijungus Lietuvos liberalų sąjungai, Lietuvos centro sąjungai ir Moderniųjų krikščionių demokratų partijai įkurta Lietuvos liberalų ir centro sąjunga (LiCS). Dėl nesutarimų su A. Zuoku iš šios partijos atskilo dalis narių ir 2006 metų vasarį įkūrė Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdį, vėliau LiCS paliko ir pats A. Zuokas, jis įsteigė naują politinę organizaciją – Sąjungą „Taip“. 2014 metų liepą LiCS susijung

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI