Naujienų srautas

Lietuvoje2017.12.08 15:17

STT ir VTEK tikrins parlamentarę V. Ačienę

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) ir Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl parlamentarės Antikorupcijos komisijos narės Vidos Ačienės galimybės dirbti su slapta informacija ir galimų interesų. 

Raseinių laikraštyje „Alio, Raseiniai“ skelbiama informacija apie galimą korupciją šioje savivaldybėje atliekant pirkimus. Juos, kaip teigiama spaudoje, laimi su savivaldybės administracijos direktoriumi parlamentarės sutuoktiniu Remigijumi Aču susijusios bendrovės. Šiaulių apygardos prokuratūra tyrimo dėl publikacijoje paviešintų faktų kol kas nėra pradėjusi.

„Noriu, kad viskas būtų labai aišku, todėl ir kreipiausi, nes tik prieš tris savaites buvome gavę atsakymą iš STT, kad galime suteikti leidimą jai dirbti su slapta informacija, ir dabar, atsiradus naujiems duomenims, norėčiau, kad būtų pasitikrinta. Esminis kaltinimas yra toks, kad išskaidomi pirkimai į smulkesnius, kad būtų supaprastinta. Kaltinimas yra toks, kad giminystės ryšiais susiję asmenys gauna tuos užsakymus – reikia patikrinti tuos dalykus“, – teigia V. Pranckietis.

Tuo metu V. Ačienė ginasi, kad kaltinimai yra viso labo šmeižtas.

„Publikuojama informacija, mano nuomone, yra grynas šmeižtas. Žiūrint į straipsnio turinį, akcentuojama tai, kad aš, būdama Antikorupcijos komisijos nare, renku slaptą informaciją, kurią perduodu vyrui, kuris galėtų susidoroti su politiniais oponentais. Toks yra straipsnio turinys – daugiau neturiu ką komentuoti“, – sako V. Ačienė. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi