Lietuvoje

2017.12.08 11:28

I. Strazdauskaitės nužudymu įtariami pusbroliai lieka už grotų

Vytenis Miškinis, 15min.lt2017.12.08 11:28

Penktadienį Vilniaus apygardos teismas priėmė sprendimą dėl trijų Ievos Strazdauskaitės nužudymu įtariamų pusbrolių – Karolio, Leono ir Manto Bieliauskų. Teismas nusprendė, kad trijulė yra pavojinga visuomenei ir turi likti suimta dar trim mėnesiams.

Suėmimas pusbroliams įsigalios nuo gruodžio 10-os dienos. Pasak teisėjos Lauretos Ulbienės, trijulė yra įtariama labai sunkaus nusikaltimo padarymu – nužudymu sunkinančiomis aplinkybėmis, be to, manoma, kad jie padarė ir kitus sunkius nusikaltimus.

„Įtariamieji gali bėgti nuo tyrimo ar teismo, daryti naujus nusikaltimus, trukdyti procesui. Teismas pripažino, kad turi būti taikoma griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas. Tais pagrindais suėmimo terminas yra pratęsiamas“, – sakė teisėja.

Ketvirtadienį prokuroras Artūras Urbelis kalbėjo, kad teisme I. Strazdauskaitės nužudymo byla tikrai atsidurs iki kitų metų rugpjūčio 1 dienos.

„Pagal bylos duomenis matome, kad prie padarytų nusikalstamų veikų galėjo prisijungti kiti asmenys. Ne prie daromų veikų, bet prie padarytų. Turime įvertinti visą bylos medžiagą ir faktiškai apie terminus, kada byla gali būti perduota teismui, nei vienas prokuroras negali tiksliai pasakyti.

Galiu aiškiai pasakyti, kada byla bus teisme, kadangi įstatymas tokio pobūdžio bylose leidžia suėmimą tęsti, jei yra pagrindai ir tam pritaria teismas, iki 18-os mėnesių. Taigi, iki rugpjūčio pirmos dienos byla tikrai bus teisme“, – sakė A. Urbelis.

Prieš perduodant bylą į teismą su jos medžiaga turės susipažinti ne mažiau kaip 22 proceso dalyviai – kaltinamieji, advokatai, nukentėjusieji.

BNS nuotr.

Teisėsauga teigia, kad I. Strazdauskaitė nužudyta kovo 5-ąją, siekiant pagrobti jos automobilį. Merginos kūnas rastas užkastas Kėdainių rajone. Pareigūnai jį aptiko po kelių dienų, sulaikiusi įtariamuosius. Manoma, kad įtariamiesiems mintis nužudyti I. Strazdauskaitę kilo spontaniškai.

Prie I. Strazdauskaitės bylos tyrimo prijungtas ir tyrimas dėl Latvijos piliečio plėšimo, jo vairuoto taip pat brangaus automobilio pagrobimo. Kaip I. Strazdauskaitės atveju, čia taip pat imituota avarija. Šis nusikaltimas įvykdytas pernai balandį. Daliai įtariamųjų I. Strazdauskaitės byloje pateikti įtarimai ir dėl šio plėšimo.

Šiame tyrime tai pat aiškinamasi, ar įtariamieji nėra įvykdę daugiau nusikaltimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt