Lietuvoje

2017.12.08 10:03

Sinoptikė: kitą savaitę laukia pokyčiai

LRT RADIJAS, LRT.lt2017.12.08 10:03

Artimiausiomis dienomis orai išliks panašūs, o didesni pokyčiai laukia antradienį – tądien į Lietuvą atslinks šilumos banga. Taip LRT RADIJUI pasakojo sinoptikė Alva Nagelytė. 

Penktadienis bus drėgnas, vėluotas ir gana šiltas. Iš pietvakarių keliaus lietaus debesys, kai kur lietus maišysis su sniegu. Stiprokai pūs pietvakarių vėjas, pajūryje jo gūsiai sieks 15–17 m/s. Temperatūra įdienojus bus 1–5 laipsniai, pajūryje – iki 7 laipsnių. 

Savaitgalį į Lietuvą smelksis šaltesnis oras, krituliai bus retesni, trumpalaikiai. Jie telksis vakariniame šalies pakraštyje. 

Šeštadienį dar gana stipriai pūs pietų, pietvakarių vėjas. Nakties temperatūra svyruos tarp 1 laipsnio šalčio ir 3 laipsnių šilumos, vietomis susidarys plikledis. Dieną bus apie 1–3 laipsnius šilumos.

Sekmadienio naktį jau beveik visur pašals – bus nuo 1 iki 4 laipsnių šalčio. Dieną temperatūra bus apie 0. Gausesni krituliai bus pajūryje. Vietomis laikysis plikledis, bet naujo plikledžio formuotis neturėtų, nes kritulių likusioje šalies dalyje beveik nebus. 

„Didžiausias orų pasikeitimas numatomas antradienį, kada iš pietvakarių link Lietuvos artės intensyvios šilumos banga. Besikeičiant orams formuosis lijundros, atkeliaus lietūs, o temperatūra ir naktį, ir dieną turėtų būti virš nulio laipsnių“, – prognozavo sinoptikė.