Lietuvoje

2017.12.08 13:04

Vyriausybėje – 12-oji „Maltiečių sriubos“ akcija

Penktadienį Vyriausybės rūmų valgykloje vyko tradicinė maltiečių paramos seneliams akcija „Maltiečių sriuba“. Jau ketvirtą kartą Vyriausybės rūmuose vykstantis renginys sukvietė visus, norinčius prieš žiemos šventes pasidalinti gerumu ir paaukoti pinigų vienišiems skurstantiems seneliams.

Prie maltiečių akcijos prisidėjo ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Premjeras pabrėžė, kad vyresnio amžiaus žmonių Lietuvoje vis daugėja, nuolat auga ir šimtamečių skaičius. Mūsų visų pareiga – padėti ir rūpintis jais, rašoma vyriausybės pranešime žiniasklaidai.

„Norėtųsi, kad tokio tipo akcijų nereikėtų organizuoti. Kad kiekvienas žmogus Lietuvoje galėtų oriai gyventi. Ir čia mes kalbame apie mūsų pažeidžiamiausią visuomenės segmentą – senolius. Tikiuosi, kad kitais metais jiems gyvenimas bus bent šiek tiek lengvesnis”, – kalbėjo premjeras.

Šių metų akcija – jau dvyliktoji. „Maltiečių sriubos“ akcija siekiama atkreipti dėmesį į vienišus, nepriteklių patiriančius senyvo amžiaus žmones. Per akciją bus aukojamos lėšos, aukoti pinigus galima iki metų pabaigos, už surinktas lėšas savanoriai keturiasdešimtyje vietovių visus metus skurstantiesiems vežios maistą ir padės buityje. Taip pat skurstantiesiems bus perkamos reikalingiausios higienos, buities priemonės, būtini vaistai.

Pernai per „Maltiečių sriubos“ akciją surinkta daugiau nei 250 tūkst. eurų.