Naujienų srautas

Lietuvoje2017.12.07 16:57

A. Skardžius Seime lieka be komiteto

Seimo valdančiųjų bandymas Artūrą Skardžių perkelti iš Ekonomikos į Aplinkos apsaugos komitetą įstrigo pusiaukelėje. Socialdemokratų atskalūnų frakcijos atstovas Seime lieka be kėdės bet kokiame komitete – bent jau kol kas.

A. Skardžius „migruoja“ tarp komitetų dėl parlamentinio tyrimo, atlikto po 15min publikacijų. Tyrimo komisijai nustačius, kad politikas smarkiai susisaistęs su atsinaujinančios energetikos verslu, o jo šeimos verslą Baltarusijoje finansuoja „Gazprom“ bankas, jis pirmiausia pasitraukė iš Energetikos komisijos, o vėliau valdantieji rado jam vietą kitame komitete. 

A. Skardžiaus vietą Ekonomikos komitete turėjo užimti jo frakcijos bičiulis Rimantas Sinkevičius, turintis tapti ir šio komiteto pirmininku. Savo ruožtu, A. Skardžius turėjo keliauti į Aplinkos apsaugos komitetą, kuris svarsto aibę klausimų, susijusių su atsinaujinančia energetika.

Tam dar antradienio posėdyje pasipriešino ne tik opozicija, bet ir Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas – „valstietis“ Kęstutis Mažeika. Tada A. Skardžius liko sename komitete, bet jo frakcija liko be galimybės turėti Ekonomikos komiteto pirmininko postą. Taigi bandyta iš naujo.

Ketvirtadienio posėdyje registruotas jau ne vienas, o du pasiūlymai performuoti komitetus. Pirmam – dėl R. Sinkevičiaus įtraukimo į Ekonomikos komitetą, iš jo sudėties braukiant A. Skardžių, Seimas pritarė be diskusijų.

Atėjus eilei A. Skardžių perkelti į Aplinkos apsaugos komitetą, traukinys sustabdytas. Konservatorių prašymu, balsuota dėl pertraukos šiuo klausimu. Nors „valstiečiai“ ir buvę socialdemokratai vieningai pasisakė prieš pertrauką A.Skardžiaus perkėlimo į Aplinkos apsaugos komitetą procese, opozicijos balsų pakako. Taigi A. Skardžius tapo Seimo nariu be komiteto. Bent jau kol kas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi