Lietuvoje

2017.12.07 17:14

Suomijos 100-mečio šventės atgarsiai pasiekė ir Vilniaus gimdymo namus

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.12.07 17:14

Suomiją 100 metų nepriklausomybės jubiliejaus proga trečiadienį sveikino Lietuva, o ketvirtadienį šios šalies ambasadorius Vilniaus gimdymo namuose pasveikino pirmąjį gruodžio 6-osios naktį gimusį kūdikį ir įteikė tradicinį Suomijoje kūdikio kraitelį.

Vilniečių Dapšauskų šeima trečiadienį susilaukė trečiosios atžalos – sūnaus Gabrieliaus. Tai pirmasis iš 15-os kūdikių, kuris gruodžio 6-ąją gimė Vilniaus gimdymo namuose.

„Kūdikio kraitelis Suomijoje pradėtas dovanoti maždaug po Antrojo pasaulinio karo. Kiekviena mama, kuri per nėštumą apsilanko pas daktarą, gauna kraitelį arba nedidelę pinigų sumą. Kraitelyje yra viskas, ko gali prireikti naujagimiui“, – paaiškina Suomijos ambasadorius Lietuvoje Christeras Michelsonnas. 

Apklotas, kombinezonas, šliaužtinukai – tai tik nedidelė kūdikio kraitelio dalis. Jį aštuonis dešimtmečius Suomijoje gauna naujagimio sulaukusios šeimos.

„Džiugu tas dėmesys. Jauti, kad kažkas tavimi rūpinasi arba kaip Suomijoje, kad nieko gali nesiruošti, o viską gausi dėžutėje, tai žinoma, kad būtų naudinga“, – džiaugiasi naujagimio tėtis Tomas Dapšauskas.

Išsamiau – Urtės Korsakovaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt