Lietuvoje

2017.12.07 10:55

Skelbs, kaip vyksta partizano A. Ramanausko-Vanago palaikų paieška

LRT.lt2017.12.07 10:55

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras LGGRTC ir Vilniaus universitetas (VU) kviečia į penktadienį vyksiančią spaudos konferenciją, kurioje praneš, kaip vyksta vieno iš partizaninio pasipriešinimo vadų Adolfo Ramanausko-Vanago palaikų paieška, teigiama LGGRTC pranešime.

Spaudos konferencija įvyks gruodžio 8 d., 10 val. Tuskulėnų memoriale (Žirmūnų g. 1F), Konferencijų salėje.

Spaudos konferencijoje Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras patvirtins, kad Vilniuje, Našlaičių kapinėse, užkasti 1956–1969 m. Lukiškių ir Vilniaus KGB kalėjimuose sušaudyti asmenys. Dalis palaikų prieš užkasant buvo paveikti cheminėmis medžiagomis.

Pagal turimus duomenis, tuo laikotarpiu Lukiškių ir KGB kalėjimuose nužudyti 206 žmonės. Manoma, kad Našlaičių kapinėse gali būti užkasti garsūs partizanai Adolfas Ramanauskas-Vanagas, Pranciškus Prūsaitis-Lapė, Juozas Streikus-Stumbras, paskutinis Aukštaitijos partizanas Antanas Kraujelis-Siaubūnas ir kt. 

Spaudos konferencijoje LGGRTC ir VU mokslininkai papasakos apie 2017 metų tyrimus, kaip buvo surinkta  svarbi informacija, kaip vyksta archeologiniai tyrimai, kaip nustatomos palaidotų asmenų tapatybės, parodys vaizdinę medžiagą, atsakys į klausimus.

Seimas 2018 metus yra paskelbęs A. Ramanausko-Vanago metais. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.