Lietuvoje

2017.12.07 17:12

Nukentėję autobuso avarijoje pervežti į Vilniaus ir Kauno ligonines

DELFI.lt, 15min.lt, BNS2017.12.07 17:12

Apie 10 val. policijoje užregistruotas pranešimas, kad ties Jakutiškių kaimu (Ukmergės r., Deltuvos sen.), kelyje Deltuva–Bukonys nuo kelio nuvažiavo ir rimtą avariją patyrė autobusas, vežęs 35 vaikus.

Į Ukmergės ligoninės reanimaciją po avarijos paguldyti du vaikai ir viena mokytoja, kurie buvo sužeisti, BNS pranešė ligoninės vyriausiasis gydytojas Rimvydas Civilka. Pavakarę pranešta, kad vienas vaikas, patyręs kaklo ir krūtinės sužalojimus, perkeltas į Santaros klinikų reanimacijos skyrių. Kitas vaikas, patyręs smegenų sukrėtimą ir šonkaulių lūžimus, perkeltas į Kauno klinikas. Ten pat perkelta ir moteris, kartu vykusi autobusu. Ji patyrė kaip sunkiausią įvardijamą traumą – dubens kaulų lūžimus. Vairuotojui lūžo abu rankos kaulai.

„Atvežta daug tikrai žmonių. Sunkiau gal sužaloti trys – du vaikai ir viena mokytoja, jie paguldyti į reanimaciją. Vienas suaugęs vyras, vairuotojas, dėl lūžusios rankos paguldytas į traumatologinį. Keli vaikai paguldyti į Chirurginį skyrių, jiems žaizdos, jas reikia susiūti su narkoze, jų sužalojimai nėra sunkūs. Daug vaikų su smulkiais sužalojimais – apibrozdinimai, porai vaikų lūžo raktikaulis. Priėmime likę pora vaikų – stebim, žiūrim. Mes atšaukėm planines operacijas ir teikėm pagalbą“, – BNS pasakojo R. Civilka.

Reanimacijoje gydomi galvos ir krūtinės traumas patyrę vaikai, juos ruošiamasi pervežti į Vaikų ligoninę Vilniuje, Santariškėse, kur teikiama specializuota pagalba tokias traumas patyrusiems vaikams. Jie sąmonės praradę nebuvo.

Pasak R. Civilkos, gavus pranešimą, kad greitosios išvyko į didelę avariją, į ligoninės Priėmimo skyrių skubiai buvo sukviest medikai – traumatologai, reanimatologai, buvo sustabdytos planinės operacijos. Pasak R. Civilkos, teikiant pagalbą vaikams medikų tikrai netrūko. Dirbo apie 12 įvairių sričių gydytojų.

Pirminiais duomenimis, autobusu vyko dvi trečiokų klasės.

Teigiama, kad per įvykį apvirtęs autobusas liko gulėti ant stogo. „Policijos ekipažams atvykus į įvykio vietą paaiškėjo, kad autobuso vairuotojas prispaustas, vaikai nenukentėjo“, – papildomai pranešė Vilniaus apskrities policijos atstovai. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, autobusu keliavo vairuotojas, 10 vaikų ir jų auklėtoja.

Policijos pareigūnų duomenimis, autobusas nuvažiavo nuo kelio, apvirto, dužo langų stiklai. Į įvykio vietą atvyko iš viso 4 greitosios pagalbos brigados. 

10.51 val. policija pranešė, kad apvirtusiame autobuse buvo vežami 35 vaikai. Išlaisvintas nuo prispaudimo vairuotojas ir su vaikais važiavusi mokytoja nuvežti į ligoninę.

Apvirtęs autobusas, kartu su kitu autobusu iš Kėdainių vyko į Vilnių, vaikus vežė į teatro spektaklį.

Eismo sąlygos – prastos

Kelias, kuriame Ukmergės rajone ketvirtadienį apvirto autobusas, yra siauras ir slidus, jį seniai žadama rekonstruoti, BNS sakė Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas.

„Kelias tikrai provėžuotas buvo, kadangi snygis buvo labai intensyvus. Ir pats kelias ten yra problematiškas, kuris daug metų planuojamas rekonstruoti, bet nerandama lėšų Kelių direkcijoje. Jis yra pakankamai siauras, jeigu provėžuotas, netolygumai, toks transportas... manau, kad čia yra pagrindinė priežastis“, – kalbėjo meras.

Avarija ketvirtadienio rytą įvyko kelio atkarpoje Deltuva – Bukonys. Pasak R. Janicko, tai Ukmergė – Kėdainiai kelio, kuriuo rūpinasi Automobilių kelių direkcija, atkarpa. Šis kelias dažnai naudojamas susisiekimui tarp miestų, juo kursuoja ir autobusai.

„Tai regioninis rimtas kelias, daug metų laukiame investicijų. (...) Šis kelias tikrai yra labai apverktinos būklės“, – kalbėjo rajono meras.

Pasak jo, avarijų šiame kelyje pasitaikydavo ir anksčiau, tačiau ne tokių skaudžių.

„Kelių priežiūra“: kelias, kuriame apvirto autobusas, valytas laikantis reikalavimų 

Kelias, kuriame ketvirtadienio rytą Ukmergės rajone apvirto vaikus vežęs autobusas, buvo valomas lakantis reikalavimų, teigia valstybės įmonė „Kelių priežiūra“.

Kaip teigiama įmonės išplatintame pranešime, avarija kelyje įvyko tarp dviejų valymo etapų.

„Avarija įvyko tarp dviejų kelio valymo etapų, pirmą kartą kelias barstytas ir valytas tarp 6 ir 7 val. Dėl prastų meteorologinių sąlygų kelio danga labai greitai pasidengė šlapio sniego koše, nuo 9.15 val. buvo pradėti valyti šio regiono magistraliniai keliai – barstytuvas buvo pakeliui. Ši kelio atkarpa yra krašto II priežiūros lygio kelias. Po snygio kelias turi būti sutvarkytas per 4 val.“, – pranešime cituojamas „Kelių priežiūros“ generalinis direktorius Darius Aleknavičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.