Lietuvoje

2017.12.07 09:24

I. Strazdauskaitės nužudymo bylos tyrime – netikėtos kliūtys

Dainius Sinkevičius, DELFI.lt2017.12.07 09:24

Įtariamieji plungiškės Ievos Strazdauskaitės nužudymu negali būti paleisti į laisvę – jie gali daryti naujus nusikaltimus bei slėptis nuo teisingumo. Taip įsitikinę prokurorai, teismo prašantys labai sunkiu nusikaltimu įtariamiems vyrams taikyti pačią griežčiausią kardomąją priemonę.

Generalinės prokuratūros prokurorų, atliekančių ikiteisminį tyrimą, prašymą ketvirtadienį nagrinėjo Vilniaus apygardos teismo teisėja Laureta Ulbienė – ji prieš tris mėnesius taip pat svarstė šį klausimą, tuomet teisėjai nebuvo kilę abejonių dėl įtariamųjų kalinimo už grotų.

Pratęsti suėmimo terminą maksimaliam įstatyme numatytam 3 mėnesių laikotarpiui prokuratūra prašo Karoliui, Mantui ir Leonui Bieliauskams. Jiems suėmimo terminas baigiasi pirmadienį.

Patys įtariamieji į teismo posėdį nebuvo atvežti – jiems atstovauja valstybės paskirti advokatai.

Anksčiau buvo skelbta, kad baudžiamoji byla teismą turėtų pasiekti metų pabaigoje, tačiau tyrimas dėl netikėtų kliūčių užsitęsė: dar nėra atliktos visos ekspertizės bei kiti būtini procesiniai veiksmai.

Kaltę dėl tyčinio nužudymo pripažįsta tik pusbroliai Leonas ir Mantas, tuo metu jiems, įtariama, vadovavęs Karolis ne kartą keitė parodymus, nuslėpdamas daugybę svarbių detalių apie tragiškus įvykius. Maža to, jis net bandė klaidinti ilgametę patirtį tiriant labai sunkius nusikaltimus turinčius tyrėjus.

Kaip jau anksčiau skelbė DELFI, per imituotą eismo įvykį pagrobta ir daugybę valandų automobilio bagažinėje įkalinta mergina ne iš karto buvo nuvežta į Kėdainių rajoną, kur buvo šaltakraujiškai nužudyta. Per apklausas policijoje tyčiniu nužudymu iš savanaudiškų paskatų įtariami Bieliauskai pareiškė, kad neketino I. Strazdauskaitės žudyti ir galvojo, jog jiems dėl pagrobto prabangaus automobilio nekils jokių problemų – bus lygiai taip pat, kaip po Latvijos piliečiui priklausančios transporto priemonės pagrobimo.

Kaip žinia, tiriant šį nusikaltimą įtariamųjų iš karto nepavyko nustatyti.

Šiuo metu Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo skirtingose kamerose laikomiems pusbroliams nėra galimybės bendrauti tarpusavyje, todėl jie negali suderinti savo pozicijų. Tačiau jie visi lyg susitarę aiškina, kad esą nuoširdžiai gailisi dėl savo poelgio.

„Aš niekada negalėjau pagalvoti, kad mes taip pasielgsime, po merginos nužudymo mane ištiko šokas“, – sakė vienas įtariamųjų.

Tyrimas dėl I. Strazdauskaitės dingimo buvo pradėtas kovo 5 d., kai ji iš Plungės išvyko į Vilnių, bet pakeliui buvo pagrobta ir nužudyta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.