Naujienų srautas

Lietuvoje2017.12.07 09:26

J. V. Žukas lankosi Ukrainoje

Lietuvos kariuomenės vadas vyksta oficialaus vizito į Ukrainą. Per dviejų dienų vizitą generolo, leitenanto Jono Vytauto Žuko vadovaujama delegacija lankysis Javoviro poligone esančiame Tarptautiniame taikos palaikymo ir saugumo centre, kur susipažins su amerikiečių vadovaujamos daugiatautės karių rengimo programos įgyvendinimu.

J. V. Žukas taip pat susitiks su karinėje mokymo operacijoje dalyvaujančiais instruktoriais iš Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono. Lietuvos kariuomenės vadas Kijeve susitiks ir su Ukrainos kariuomenės vadu generolu Viktoru Muženka ir nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos pirmininku Aleksandru Turčinovu.

Per susitikimus bus aptartas dvišalis ir daugiašalis Lietuvos ir Ukrainos karinis bendradarbiavimas, saugumo situacija ir aktualūs Ukrainos kariuomenės reformavimo klausimai. Šiuo metu karinėje mokymo operacijoje Ukrainoje dalyvauja apie 30 Lietuvos karių, o Lietuvos kariuomenė remia Ukrainos vykdomas gynybos sektoriaus reformas, ypač karinio rengimo srityje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi