Lietuvoje

2017.12.07 08:06

Siūlo 18-mečiams leisti siekti savivaldybės tarybos nario mandato

Grupė Seimo narių siūlo 18-mečiams leisti siekti savivaldybės tarybos nario mandato, jeigu rinkimų dieną jau turi 18 metų.

Įvairioms frakcijoms priklausančių parlamentarų nuomone, tai leis jaunimui aktyviau įsitraukti sprendžiant savivaldos problemas. Politikų nuomone, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Prancūzijos, Vokietijos, Belgijos ir kitų Europos bei pasaulio šalių savivaldos rinkimų įstatymų pavyzdžiai rodo, kad užsienio šalyse dominuoja praktika leisti kandidatuoti į vietos valdžią asmenims, rinkimų dieną sulaukusiems būtent 18 metų.

Pagal dabar galiojančią tvarką, asmuo, sulaukęs pilnametystės, įgauna teisę balsuoti ir yra tinkamo amžiaus spręsti, kas jam atstovaus vietinėje valdžioje, tačiau dvejus metus – iki kol sulauks 20-ties – pats negali kandidatuoti į savivaldos tarybą.

Projekto iniciatorių teigimu, Lietuvoje mažėjant gyventojų skaičiui, svarbu užtikrinti, kad jauniems, idėjų turintiems ir veikti pasiryžusiems asmenims jau nuo pilnametystės būtų suteikiama galimybė dalyvauti vietinėje politinėje veikloje.