Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

V. Gedvilas: Prezidentės metinis pranešimas buvo optimistinis

ELTA 2015.09.08 13:45

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas mano, kad Prezidentės Dalios Grybauskaitės antradienį pristatytas metinis pranešimas buvo optimistinis.

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas mano, kad Prezidentės Dalios Grybauskaitės antradienį pristatytas metinis pranešimas buvo optimistinis.

„Prezidentė išdėstė savo nuomonę įvairiais mums svarbiais valstybės klausimais. Galiu pasakyti, kad tas pranešimas buvo pakankamai optimistinis. Mane tai džiugina – aš visada už tai, kad žmonės būtų optimistai ir ne visada pristatytų situaciją iš blogosios pusės. (...) Buvo daug pozityvumo, buvo ir kritikos. Manau, kad normalus pranešimas“, – trečiadienį interviu „Žinių radijui“ kalbėjo Seimo Pirmininkas.

Pasiteiravus, kaip vertina, kad Seimo Darbo partijos frakcijos nariai šalies vadovės metinį pranešimą išklausė ant darbo stalų padėję plakatus, kuriuose reikalavo teisingumo, V. Gedvilas pažymėjo, jog demokratinėse valstybėse išreikšti savo nuomonę yra natūralu.

„Mes esame nepriklausomoje valstybėje, parlamentaras turi savo laisvą mandatą. Jeigu buvo politikų sprendimas tyliai išreikšti protestą ar nurodyti tam tikrus momentus, tai čia jų saviraiška. Demokratinėse valstybėse, manau, tai yra normalūs dalykai“, – pažymėjo Seimo Pirmininkas.

ELTA primena, kad antradienį D. Grybauskaitė Seime skaitė savo ketvirtąjį metinį pranešimą. Jame, kaip įpareigojo Konstitucija, valstybės vadovė apžvelgė padėtį šalyje, vidaus ir užsienio politiką.

Pranešimo metu Seimo Darbo partijos frakcijos nariai turėjo plakatus su užrašais „STOP politiniam susidorojimui“, „Noriu gyventi teisinėje valstybėje“, „Prieš kišeninę teisėsaugą“.

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius pasipiktino tokiu Seimo narių elgesiu, vertindamas tai kaip statuto pažeidimą. Pasipiktinęs tokiu kolegų elgesiu A. Kubilius kreipėsi į Seimo Pirmininką „darbietį“ V. Gedvilą, kad jis savo partiją kaip nors paveiktų. Tačiau parlamento vadovas didelių problemų dėl to neįžvelgė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi