Naujienų srautas

Lietuvoje2017.12.06 20:10

VTEK pradėjo tyrimą dėl dviejų LRT tarybos narių, nedeklaravusių interesų

BNS 2017.12.06 20:10

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą, ar du privačių interesų nedeklaravę Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) tarybos nariai pažeidė įstatymą.

„Pirminis VTEK patikrinimas parodė, jog pareigos deklaruoti privačius interesus nėra įvykdę du LRT tarybos nariai – Vytautas Petras Plečkaitis ir Raimondas Savickas“, – rašoma trečiadienį paskelbtame VTEK pranešime spaudai.

Anot VTEK, LRT tarybos nariams privalu teikti privačių interesų deklaracijas, tačiau jos nepatenka į viešinamų deklaracijų kategoriją.

VTEK teigia dar 2009 metais pateikusi išaiškinimą, kad LRT tarybos nariai yra priskiriami valstybinėje tarnyboje dirbantiems asmenims ir jiems taikytinos Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatos.

Interesų nedeklaravę tarybos nariai sako apie tokią prievolę nežinoję, ir teigia, kad yra pasirengę pateikti deklaracijas.

„Aš vadovavausi mūsų teisės aktais, ten to nėra įrašyta. Kažkokiame posėdyje buvo kilęs tas klausimas. Bet aš atėjau tik 2016-ųjų rudenį, jie iki tol tą svarstė, bet sprendimo nepriėmė. Nėra jokių problemų, aš prisijungsiu prie to“, – BNS trečiadienį sakė R. Savickas.

LRT interneto svetainėje skelbiama, kad dailininkas R. Savickas nuo 2014 metų dirba Europos Parlamento nario Petro Auštrevičiaus padėjėju, yra Savicko paveikslų galerijos savininkas ir Savicko dailės mokyklos direktorius. 

Buvęs ilgametis diplomatas V. P. Plečkaitis sako, kad jam nebuvo paaiškinta apie prievolę deklaruoti.

„Šito aš nežinojau. Aš negaunu atlyginimo iš tarybos, negaliu nieko gauti, tai suprantu, kad ir neturiu jokių interesų, kadangi gyvenu iš pensijos, tai suprantu, kad deklaruoti neturiu. Jeigu reikia deklaruoti – deklaruosiu. Nebuvo išaiškinta man, kaip naujam tarybos nariui, kad turiu deklaruoti“, – BNS sakė V. Plečkaitis.

LRT tarybos pirmininkas Žygintas Pečiulis sako apie prievolę deklaruoti privačius interesus priminęs kolegoms, kai buvo siunčiami atsakymai Seimo nariams. Jis teigė netikrinęs, ar kolegos tai padarė.

„Dėl viešųjų ir privačių interesų yra buvę diskusijų, aiškinimųsi ir išaiškinimų, tik pastaruoju metu supratome, kad reikia tai daryti. O šiaip visi nariai yra informuoti ir visi apie tai žino. Pastaruoju metu buvo apie tai dar kartą priminta. O tarybos pirmininkas apie tai neturi informacijos, niekas neprivalo informuoti, ar jis deklaravęs, ar ne, tiesiog turi žinoti tą prievolę (...). Ne visais atvejais, matyt, net ir sąlygas turėčiau tikrinti, šiuo atveju, nemačiau reikalo užsiimti tikrinimais“, – BNS teigė Ž. Pečiulis.

Klausimas apie interesų deklaravimą buvo pateiktas 66 Seimo narių kreipimesi į LRT Tarybą. LRT vadovo ir LRT tarybos pirmininko atsakyme buvo nurodyta, kad LRT generalinis direktorius, LRT tarybos pirmininkas ir LRT tarybos nariai  deklaruoja viešus ir privačius interesus įstatymų nustatyta tvarka.

VTEK nurodo, kad tyrimą pradėjo, kai gavo BNS žurnalisto klausimą. BNS žurnalistas VTEK teiravosi, ar LRT tarybos nariai turi prievolę teikti interesų deklaracijas ir ar tai yra padarę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi