Naujienų srautas

Lietuvoje2017.12.06 18:39

A. Armonaitė nusprendė nepretenduoti į Liberalų sąjūdžio lyderes

Likus kelioms dienoms iki planuojamo Liberalų sąjūdžio suvažiavimo, kurio metu bus renkamas naujas partijos pirmininkas, viena iš galimų partijos lyderių įvardinta parlamentarė Aušrinė Armonaitė paskelbė, kad vadovauti partijai nepretenduos.

„Ką tik liberalų nariams išsiunčiau laišką, kuriame pranešiau, kad nesiruošiu šiais metais siekti partijos pirmininkės pozicijos, nors neatmetu galimybės tai daryti ateityje“, – trečiadienį „Facebook“ parašė A. Armonaitė.

Parlamentarė kartu pabrėžė, kad iššūkių akivaizdoje partijoje reikia susitelkimo, sujungiant liberalų senbuvių politinę patirtį ir išmintį kartu su naujos kartos politikų iniciatyva.

„Vertinu Eugenijaus Gentvilo prisiimtą atsakomybę stoti vadovauti partijai sunkiu metu. Manau, jam laikinai einant pirmininko pareigas pavyko suvienyti šias jėgas“, – teigia ji.

A. Armonaitė pabrėžė dedanti ir dėsianti visas jėgas, kad liberalai būtų matomi ir girdimi, kad iššūkiai su kuriais susiduria partija, neužgožtų unikalaus liberalų politinio turinio.

„Su politika susiję tyrimai ir teismai vyko, vyksta, vyks. Tačiau tai, ar liberalai išliks politiniame lauke, spręsime mes patys – įsitikinusi politikė. – Mes, liberalai, nebijome žiūrėti į priekį, mūsų politinis dėmesys yra skirtas ateičiai, o ne praeities nostalgijai, į kurią dalis valdančiųjų sprendimų mus sugrąžina.“

Šiuo metu partijai vadovauja Seimo narys E. Gentvilas, jis vairą perėmė iš sostinės mero Remigijaus Šimašiaus

R. Šimašius antradienį paskelbė, kad į pirmininkus taip pat nepretenduos.

Šiuo metu oficialiai apie kandidatavimą į partijos pirmininko postą yra pranešę E. Gentvilas ir parlamentaras, Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius. Tiesa, partijos statutas leidžia kandidatūras į pirmininko postą kelti ir rinkimų dieną.

Liberalų sąjūdžio suvažiavimas įvyks šeštadienį, pirmininką liberalai rinks dvejiems metams. Suvažiavime planuojama pristatyti išvadą dėl partijos ūkinės ir finansinės veiklos, patvirtinti pirmininko pavaduotojus, valdybą, kitus partijos organus.

R. Šimašius iš partijos pirmininko posto pasitraukė spalio 20 dieną.

Tuomet jis neslėpė, kad tokį žingsnį žengė dėl to, kad iš partijos valdybos pasitraukė europarlamentaras Petras Auštrevičius, Seimo narys V. Gailius ir jo padėjėjas Marcijonas Urmonas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi