Lietuvoje

2017.12.05 12:57

Ligoninėse – suirutė: medikai vos spėja suktis

Žiedūnė Juškytė, DELFI.lt2017.12.05 12:57

Pirmadienį vakare Lietuvos medikai, dirbę skubios pagalbos skyriuose, turėjo itin daug darbo. Dėl plikledžio ligonines apgulė šimtai žmonių, susitraumavę tieisog eidami.

„Mūsų rentgeno aparatai blyksi tarsi per šimtmečio fotosesiją, o mūsų radiologijos technologai, gydytojai radiologai bei traumatologai dar neragavo savo pietų. Visa tai – paryčiais šalį sukausčiusio plikledžio išdaigų pasekmės, privertusios nemažą dalį miestiečių bei miesto svečių iškeisti įprastą maršrutą darban į kelionę pas mus gydytis traumų, patirtų paslydus ar patekus į autoįvykį,“ – pirmadienį vakare buvo rašoma Kauno Skubios medicinos klinikų „Facebook“ puslapyje.

Kauno klinikų atstovė Eglė Audickaitė informavo, kad pirmadienio vakarą į Skubios medicinos pagalbos centrą atvyko virš 200 pacientų, patyrę tarumas. Šie žmonės eidami paslydo ir nugriuvo, daugiausiai buvo užfiksuoti kojų sumušimai, patempimai, galvos sumušimai.

Į Vilniaus Respublikinės universitetinės ligoninės Skubiosios pagalbos skyrių pirmadienį vakare dėl traumų kreipėsi 132 asmenys. 16 iš jų su įvairiais lūžiais paguldyti į ligoninę.

Antradienį ryte šioje įstaigoje užfiksuota 30 atvejų, informavo Skubiosios pagalbos skyriaus vyresnysis gydytojas ortopedas-traumatologas Artūras Zubrickas.

Remiantis sinoptikų prognozėmis, šalti žiemiški orai trauktis neketina, todėl medikai ragina žmones pasirūpinti savo saugumu – avėti avalynę neslidžiu (karbuotu) padu, neskubėti

Daugiau informacijos, kaip apsaugoti savo sveikatą plikledžio metu, Kauno klinikų Skubiosios pagalbos skyriaus gydytojų parengtame vizuale:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt