Naujienų srautas

Lietuvoje2017.12.05 12:20

S. Skvernelis apie A. Skardžių: balsuosiu už išvadas

ELTA 2017.12.05 12:20

Premjeras Saulius Skvernelis sako balsuosiąs už Seimo Antikorupcijos komisijos atlikto tyrimo išvadas dėl Seimo nario Artūro Skardžiaus.

„Pasirinkimo kito nėra, jos nėra labai stiprios išvados, nors pati dėstomoji medžiaga yra, manau, pakankama, buvo padaryta gerokai griežtesnėms išvadoms. Šioje situacijoje nematau pasirinkimo, todėl balsuosiu už tas išvadas“, – antradienį žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Tai, kad A. Skardžius ketina palikti Ekonomikos komitetą ir pereiti dirbti į Aplinkos apsaugos komitetą, Premjero nuomone, yra sveikintina.

„Tas žingsnis išsiųsti į kitą komitetą yra sveikintinas, nes pagrindinis interesas ir interesų konfliktas yra Ekonomikos komitete ir Energetikos komisijoje“, – mano S. Skvernelis.

Antikorupcijos komisijos išvadose konstatuojama, kad Seimo narys A. Skardžius „turėjo interesų atsinaujinančių išteklių energetikoje ir teikdamas pasiūlymus Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymui galėjo pažeisti Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas, pagal kurias asmenys, dirbantys valstybinėje tarnyboje, privalo nustatyta tvarka ir priemonėmis vengti interesų konflikto ir elgtis taip, kad nekiltų abejonių, jog toks konfliktas yra“.

Vadovaujantis Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo ir Seimo statuto nuostatomis šią Antikorupcijos komisijos išvadą siūloma perduoti pagal kompetenciją Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai ir Seimo Etikos ir procedūrų komisijai.

Lapkričio 9 d. už komisijos išvadas balsavo 8 Seimo nariai, prieš buvo 1, susilaikė – 1.

Šių metų birželio 22 d. Seimas pavedė Seimo Antikorupcijos komisijai ištirti Seimo nario A. Skardžiaus veiklą.

Seimo Antikorupcijos komisijai parlamentarai suteikė laikinosios tyrimo komisijos įgaliojimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi