Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

S. Urbanavičius: STT provokacijų prieš A. Butkevičių ir R. Adomavičių nevykdė

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Saulius Urbanavičius kategoriškai neigia insinuacijas, esą STT mėgino rengti provokacijas prieš premjerą Algirdą Butkevičių ir kitus įtakingus socialdemokratus.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Saulius Urbanavičius kategoriškai neigia insinuacijas, esą STT mėgino rengti provokacijas prieš premjerą Algirdą Butkevičių ir kitus įtakingus socialdemokratus.

Apie tai STT vadovas prabilo Seime pristatydamas savo vadovaujamos tarnybos metinę ataskaitą. S. Urbanavičius užbėgo įvykiams už akių ir iškart prabilo apie dienraštyje „Lietuvos rytas“ paskleistą žinią, esą STT mėgino surengti provokaciją prieš A. Butkevičių ir Juozą Oleką, tačiau įkliuvo tik smulkesnė žuvis – Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius, kurio byla jau perduota teismui.

„Nei atliekant ikiteisminį tyrimą dėl Vilniaus miesto vicemero, nei kitomis aplinkybėmis ar atvejais STT nerengė ir niekada neskatino kitų asmenų rengti jokių provokacijų. Nei prieš publikacijoje minimus, nei prieš kitus šalies politikus“, – kalbėjo S. Urbanavičius.

Jis patikino, jog visa reikalinga informacija perduota Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui, Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijai ir Generalinei prokuratūrai.

STT užstojo ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas. „Darbietis“ iš Seimo tribūnos teigė manantis, jog informaciją dienraščiui pateikė ne STT pareigūnai, o korupcijos byloje įtariami ar teisiami asmenys.

DELFI primena, jog R. Adomavičius kaltinamas paėmęs 40 tūkst. Lt kyšį iš „Vilniaus vandenų“ buvusio vadovo Dariaus Norkaus už pažadą paveikti „Vilniaus vandenų“ viešuosius pirkimus. Be to, už bendrovės „Utenos melioracija“ protegavimą jis įtariamas reikalavęs dar maždaug 450 tūkst. Lt – tai 5 proc. sumos, kurią, STT skelbiamais duomenimis, bendrovė būtų gavusi laimėjus „Vilniaus vandenų“ konkursą.

www.DELFI.lt
 
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi