Lietuvoje

2017.12.04 13:02

B. Markauskas: ES galėtų paremti ne tik žemdirbius, bet ir Gedimino kalną

BNS2017.12.04 13:02

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas sako, kad šią savaitę turėtų paaiškėti galutinis Briuselio sprendimas, ar nuo liūčių nukentėję žemdirbiai gaus Europos Sąjungos (ES) kompensacijas. Be to, ministras mano, jog Briuselio galima prašyti paramos ir Gedimino kalno atstatymui, nes jo irimas irgi yra liūčių padarinys.

„Tikimės, kad šią savaitę turėtume gauti jau tikrą informaciją“, – pirmadienį Seime po susitikimo su Seimo pirmininku teigė ministras.  

Pasak jo, dabar taip pat renkama nauja informacija, būtina norint gauti paramos iš ES Solidarumo fondo, skiriančio lėšas didelių gaivalinių nelaimių atvejais.

„Ten galima gauti sugriautai infrastruktūrai paramą. Bet mes nelabai pritempiame, išskyrus nebent Šilutę, kur buvo pralaužti pylimai. Bet mes galvojame, kad gal įtraukti netgi Gedimino kalną, nes jo slinkimas – irgi liūčių padarinys, o kultūros paveldo objektai gali būti įtraukti“, – sakė ministras. Pasak jo, vien Gedimino kalno tvarkymui reikėtų apie 7 mln eurų.

Į Europos Komisiją dėl paramos iš Solidarumo fondo ketinama kreiptis jau šią savaitę.

2018 metų biudžeto projekte kompensacijoms žemdirbiams, patyrusiems didelių nuostolių dėl liūčių, lėšų nenumatyta.

Pasak ministro, kitų metų biudžete tiesioginių lėšų nuostoliams kompensuoti numatyta nėra, todėl tam galėtų būti panaudotas rezervas.

Pasak ministro, šalies ūkininkų nuostoliai dėl nenuimto derliaus siekia 47 mln. eurų, o dėl neapsėtų laukų ir žuvusių apsėtų laukų – apie 120 mln. eurų. Nuostoliai dėl negauto būsimo derliaus dar nesuskaičiuoti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.