Naujienų srautas

Lietuvoje2017.12.04 10:52

KT pradės nagrinėti M. Basčio bylą

LRT.lt 2017.12.04 10:52

Antradienį Konstitucinis Teismas žodinio proceso tvarka viešame posėdyje nagrinės Seimo paklausimą, ar Seimo nario Mindaugo Basčio konkretūs veiksmai, nurodyti Seimo specialiosios tyrimo komisijos, leistų pradėti apkaltos procesą, rašoma teismo pranešime spaudai.  

Seimo specialiosios tyrimo komisijos (toliau – komisija) manymu, Seimo narys M. Bastys, atsakydamas į klausimyną, skirtą asmenims, pretenduojantiems gauti leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, nuslėpė savo ryšius su buvusiu KGB darbuotoju ir taip kėsinosi susipažinti su valstybės paslaptimis.

M. Bastys organizavo neskelbiamus „Rosatom“ atstovų susitikimus su Lietuvos valstybės valdžios institucijų vadovais siekdamas užtikrinti politinį palaikymą Rusijos valstybinės atominės energetikos korporacijos „Rosatom“ planams Lietuvoje. Todėl, komisijos teigimu, M. Basčio veiksmai vertintini kaip Seimo nario priesaikos sulaužymas ir atitinkamai – kaip šiurkštus Konstitucijos pažeidimas. Per apklausas Valstybės saugumo departamente, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto ir Komisijos posėdžiuose M. Bastys vengė atsakyti į užduodamus klausimus, davė skirtingus parodymus ir paaiškinimus.

Į Konstitucinio Teismo posėdį šaukiami pareiškėjo Seimo atstovai Seimo nariai Vytautas Bakas, Stasys Šedbaras, Seimo kanceliarijos Teisės departamento direktorius Andrius Kabišaitis, Teisės departamento Viešosios teisės skyriaus patarėjai Paulius Veršekis ir Svetlana Zamara, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto biuro vedėjas Vitalijus Dmitrijevas, Seimo kanceliarijos Komisijų sekretoriato patarėjos Erika Mikalajūnienė ir Vita Misiūnienė, Seimo narys M. Bastys, liudytojas Valstybės saugumo departamento pareigūnas Algirdas Bložė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi