Lietuvoje

2017.12.03 17:28

Prezidentė išsaugojo Lietuvos pilietybę Toronto universiteto profesoriui A. Petroniui

BNS2017.12.03 17:28

Prezidentė Dalia Grybauskaitė išsaugojo Lietuvos pilietybę Toronto universiteto profesoriui Artūrui Petroniui, nors jam buvo suteikta Kanados pilietybė.

Šalies vadovės spaudos tarnyba BNS informavo, kad akademikui pilietybė išsaugota „dėl ypatingų nuopelnų Lietuvos valstybei“.

Įstatymų pataisos dėl galimybės išsaugoti arba susigrąžinti Lietuvos pilietybę dėl ypatingų nuopelnų įsigaliojo pernai liepą.

Nuo tada pilietybė už ypatingus nuopelnus buvo išsaugota Italijoje gyvenančiai dviratininkei Dianai Žiliūtei-Maria (Marijai). Tuo metu pilietybė nebuvo išsaugota Islandijos pilietei rankininkei Ramūnei Pekarskytei ir Vokietijos pilietybę turinčiai kompozitorei Eglei von Engeln.

Prašymą išsaugoti Lietuvos pilietybę yra pateikęs ir Jungtinių Valstijų pilietybę turintis šiuolaikinio meno kūrėjas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Žilvinas Kempinas. Dėl šio prašymo sprendimas dar nėra priimtas.

Ypatingais nuopelnais Lietuvos valstybei laikoma Lietuvos piliečio veikla, kuria asmuo ypač reikšmingai prisideda prie Lietuvos valstybingumo stiprinimo, galios ir jos autoriteto tarptautinėje bendruomenėje didinimo.

Pataisas dėl dvigubos pilietybės ypač nusipelniusiems asmenims prezidentė D. Grybauskaitė pasiūlė paaiškėjus, kad JAV piliečiu tapęs buvęs garsus krepšininkas Žydrūnas Ilgauskas neteko Lietuvos pilietybės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt