Lietuvoje

2017.12.02 18:24

Alytus irgi švenčia: įžiebė internautams neįtikusią eglę

DELFI.lt 2017.12.02 18:24

Šiais metais Alytaus eglė ypatinga tuo, kad galima patekti į jos vidų. Kalėdinė puošmena dekoruota šerkšną primenančiais baltos spalvos papuošimais ir lemputėmis.

Žaliaskarės įžiebimo renginys pavadintas „Kur Kalėdų senelis?“ Jo metu vyko lazerių šou, prie senelio paieškų prisidėjo ir mažieji nykštukai iš šokių studijos „Rūta“, choras „De Žavu“. Koncertavo ir Aistė Pylipaitė su savo mokiniais.

Teatralizuotos Kalėdų senelio paieškos baigėsi sėkmingai – jis buvo surastas. Renginį vainikavo senelio ir mero Vytauto Grigaravičiaus įžiebta Kalėdų eglė. Apsilankiusiųjų Alytaus Rotušės aikštėje laukė ir ledo skulptūra.

Anot eglės kūrėjos Jolantos Šmidtienės, šiais metais Alytaus eglutės nepuošia nė viena pirkta dekoracija – viskas buvo gaminta specialiai miestui. Ji yra teigusi, kad eglės puošimo darbus atliko net 10 žmonių, kurie plušėjo visą savaitę.

Tiesa, akylesni alytiškiai šią savaitę pastebėjo, kad pagrindinė miesto eglė yra panaši į prieš septynerius metų stovėjusią Kaune. Jos autorė yra J. Šmidtienė, kuri rūpinosi ir 2010-ųjų Kauno egle.

„Ta eglutė bus panaši tuo, kad irgi bus įeinama į vidų ir atlikta ta pačia technika – šerkšnu. Tačiau visi žaislai ir kompozicija yra daroma specialiai Alytui. Bus daromi bumbulai, fontanas. Bet technika ta pati, ji bus panaši. Ir angelas viršūnėje“, – DELFI anksčiau sakė J. Šmidtienė.

Ji sako, kad puošiant Kalėdų eglę nieko naujo nesugalvosi – vis tiek kažkas bus panašiai padaręs anksčiau. Juolab, miesto savivaldybė mielai priėmė menininkės idėją ir neprieštaravo dėl panašumų.