Lietuvoje

2017.12.03 20:46

Pusės milijono eurų vertės „amerikietiškų“ Kauno Kalėdų startas: įžiebta šventinė eglė

LRT.lt, 15min.lt 2017.12.03 20:46

Stebint tūkstantinei kauniečių miniai, gruodžio 2 d. Kauno Rotušės aikštėje įžiebta laikinosios sostinės Kalėdų eglė. Jai apšviesti pirmą kartą šalies istorijoje panaudota aplinkai draugiška elektros energija, pagaminta iš kavos tirščių. Norėdama sukurti amerikietiškų švenčių įspūdį Kauno valdžia miestui papuošti šiemet skyrė rekordinę 460 tūkst. eurų sumą.

Išmaniausiomis ir originaliausiomis Kalėdų eglėmis pagarsėjęs Kaunas (viena jų pateko net į Guinnesso rekordų knygą) šiemet ir vėl padirbėjo iš peties. Šeštadienio dieną laikinosios sostinės gyventojus džiugino karts nuo karto pro tankius pilkus debesis prasiskverbusi saulutė, o štai sutemus, miestą apšvies įspūdingų šviesų žaismas – Rotušės aikštė transformuosis į dinamišką bei inovatyvų technologijų pasaulį.

Šio pasaulio ašis – 13 metų aukščio ir 6 metrų pločio žaliaskarė, sukomponuota iš daugybės natūralių šakelių, papuošta didžiuliais kankorėžiais, išmaniaisiais spalvas keičiančiais ledo luitus primenančiais stikliniais kubais, sutvarstyta storomis virvėmis.

Iš viso prireikė 3 tonų pušų ir apie 2 tonas kėnių šakų, 500 baltintų 15–20 cm ilgio kankorėžių, kurie atkeliavo iš Indijos. Rankomis surišta apie 10 tūkst. spygliuočių šakų. Prie šio juvelyrinio darbo kūrėjai plušo apie 800 valandų. Kaip tikina šventės organizatoriai, šiemet nuspręsta grįžti prie natūralumo.

Pirmasis įžiebti eglę renginio metu pabandė Kalėdų senelis kartu su besmegeniu, tačiau jam to padaryti nepavyko dėl tariamų „gedimu“. Scenoje išdygo ženklas „Kaunas tvarkosi“.

Tuomet į sceną žengė Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, kuriam galiausiai pavyko įžiebti Kalėdų eglę ir su ja susietą didžiulę instaliaciją.

"Kaunas, parodykim, kad ne tik mokame tvarkytis, bet ir švęsti", - į kauniečius kreipėsi meras.

Eglei apšviesti panaudoti kavos tirščiais, surinkti iš įvairių Kaune veikiančių įmonių ir organizacijų. Šie tirščiai pristatyti į vieną iš 10-ies „Modus Energy“ eksploatuojamų biodujų jėgainių, kurioje ir pagaminta eglutei bei jos dekoracijoms apšviesti reikalinga aplinkai draugiška energija.

Eglė šiemet nėra pagrindinis akcentas. Rotušės aikštę taip pat papuošė ir įspūdingo dydžio stiklinė instaliacija, kuri sutemus kas vakarą nusidažys įvairiausiomis spalvomis. Nieko panašaus Kaunas nėra dar matęs. Kartu su šalia esančia instaliacija eglė tampa didžiuliu 35 m pločio vientisu ekranu. Kaip tikina organizatoriai, ši instaliacija simbolizuoja daugiabutį namą, žvelgdami į kurio langus kauniečiai ir miesto svečiai gali matyti bendrą Kalėdinę dvasią. Vakarais ant jos bus rodomos 3D projekcijos.

Renginio metu pirmą kartą Lietuvoje koncertuos šokių kolektyvas iš Ukrainos „Light Balance“, savo pasirodymuose neoninius ir LED šou elementus derinantis su akrobatika ir šokio choreografija. „Light Balande“ yra sėkmingai dalyvavę tokiuose televizijos šou kaip „America's Got Talent“, „Britain’s Got Talent“.

Šeštadienio vakarą tūkstantinei miniai savo pasirodymą su unikaliais mušamaisiais instrumentais bei originaliais apšvietimo elementais dovanos ir aukštųjų technologijų gatvės teatro trupė „Spark“ iš Didžiosios Britanijos. Koncertuos ir lietuviai „Gin Gas“, Ieva Zasimauskaitė, Egidijus Bavikinas, bus surengtas ir „Viduramžių pasiuntinių“ šou.

Įspūdingai sutiks ir Naujuosius

Kauno kalėdinių švenčių maratono organizatoriai šiemet kvies netradiciškai sutikti ir Naujuosius metus. Planuojama, kad Naujametinis renginys truks 4 valandas: nuo 22 val. iki 02 val. nakties. Jo metu vyks didelė diskoteka su lazeriais, 3D instaliacijomis, kerinčiu apšvietimu.

Kaunas šiais metais Kalėdoms skyrė rekordinę sumą – apie 460 tūkst. eurų. Palyginimui pernai ši suma siekė apie 350 tūkst. eurų. Rotušės aikštės renginiams iš šios sumos atiteko 180 tūkst. eurų. Organizatoriai pabrėžia, jog didžiausias dėmesys – net ne kalėdinei eglei, o visam kalėdiniam vyksmui mieste.

„Šiemet Kalėdos Kaune bus kaip Amerikoje. Mūsų tikslas yra sukurti tokią šventinę atmosferą, kad ji paliestų visų kauniečių širdis, o į miestą atvyktų svečių ne tik iš kitų Lietuvos kampelių, bet ir iš užsienio“, – žadėjo Kauno vicemeras Simonas Kairys. Šiemet, palyginus su praėjusiais metais, Kaune padaugėjo kalėdiškai apšviestų gatvių skaičius. Kalėdiniu laikotarpiu bus papuoštos šios miesto erdvės: M.K.Čiurlionio, Varnių, P.Vileišio, S.Daukanto, Panemunės, Kauno hidroelektrinės tiltai, Jiesios bei Kauno pilies tilteliai. Visą gruodį bus apšviestas Kauno muzikinis teatras. Taip pat Nepriklausomybės aikštė, Laisvės al., Vilniaus g., Vytauto pr., Kauno pilis, Parodos kalnas, Juozapavičiaus pr., Vaidoto g.

O štai rekonstrukcijai besiruošiantis Santakos parkas artėjančių Kalėdų proga virsta svajonių parku, primenančiu vaikystę ir užvaldančiu tuo nuostabiu jausmu, kai žinai, kad netrukus atrasi kažką netikėto, anksčiau dar nepatirto, iki tol nematyto.