Lietuvoje

2017.12.01 07:27

Keliuose yra slidžių kelių ruožų

LRT.lt2017.12.01 07:27

Didžiojoje šalies dalyje dėl buvusio ar besitęsiančio snygio valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia šlapios, vietomis su šlapio sniego provėžomis. Keliuose dirba žiemos priežiūros mechanizmai, barstomi ir valomi slidūs kelių ruožai, praneša kelininkai.

Keliai, jungiantys nedideles gyvenvietes, padengti šlapio sniego provėžomis, miškingose vietovėse privažinėtu sniegu, slidūs.

Vandens lygis krašto kelio Nr. 206 Šilutė–Rusnė apsemtame ruože, kurio ilgis 389 metrai (nuo 6,321 iki 6,71 km), nuslūgo iki 4 cm. Eismas leidžiamas.

Penktadienio rytą į sostinės gatves pirmą kartą šį sezoną išriedėjo daugiau nei 20 barstytuvų. „Grinda“ iki žiemos pradžios sandėliuose sukaupė daugiau kaip 9 tūkst. tonų druskos ir apie 12 tūkst. kub. m smėlio ir druskos mišinių, rašoma pranešime spaudai.

Druskomis ir smėlio mišiniais barstytos Bajorų, Tarandės, Pavilnio, Panerių ir kitų priemiestinių Vilniaus miesto rajonų gatvės, Karoliniškių, Lazdynų, Antakalnio, Lazdynų, Pilaitės mikrorajonų gatvės, taip pat Žaliųjų ežerų, Olandų, Subačiaus, Liepkalnio g. ir kt. gatvės.

Pernai pirmasis sniegas sostinės gatves nuklojo lapkričio 2 d., o per sezoną Vilniaus kelininkai panaudojo apie 14 tūkst. t druskos ir 17 tūkst. kub. m smėlio ir druskos mišinių. Manoma, kad šiais metais druskos poreikis bus panašus.

Žiemą Vilniaus mieste barstomos ir valomos 539 gatvės, šiemet jomis riedės apie 50 specialiųjų transporto priemonių, ant kurių pagal poreikį gali būti montuojama skirtinga sniego valymo įranga. Kelininkai skaičiuoja, kad itin sniegingomis dienomis per pamainą kiekvienas barstytuvas išvažiuoja į 2–3 reisus, iš viso tuomet nuvažiuojama apie 10 tūkst. km.

„Šiemet transporto parką papildėme keliais lengvaisiais sunkvežimiais, kurie labiau pritaikyti darbui siaurose ar automobiliais užstatytose gatvėse“, – teigia K. Vaicekiūtis.

Visuose „Grindos“ barstytuvuose įdiegti GPS siųstuvai, todėl kelininkų darbą galima stebėti interaktyviame žemėlapyje http://vilnius.lt/map/grinda. Apie slidžias nepabarstytas gatves visą parą galima pranešti telefonu 1355

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.