Lietuvoje

2017.12.01 08:14

Nesumokėjus baudų nepavyks gauti ar pasikeisti vairuotojo pažymėjimo

Indrė Urbaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.12.01 08:14

Nuo gruodžio 1d. baudas už kelių eismo taisyklių pažeidimus gavę ir laiku nesusimokėję gyventojai, negalės gauti ar pasikeisti vairuotojo pažymėjimų. „Regitros“ atstovai ragina laiku susimokėti baudas, kad vėliau nekiltų nesklandumų.

„Regitros“ atstovai teigia, kad duomenys apie vairuotojo pažymėjimą užsisakiusius asmenis bus tikrinami informacinėje sistemoje. Nustačius, kad terminas susimokėti pasibaigęs – vairuotojas pažymėjimo pasikeisti negalės. Tuo metu kitiems dokumentas bus pakeistas be jokių papildomų sąlygų ir susimokėjus išdavimo kainą.

Kelių policijos duomenimis, per pirmus penkis šių metų mėnesius fiksuota daugiau nei 100 tūkstančių kelių eismo taisyklių pažeidimų, o paskirtų baudų suma siekė beveik 5 milijonus eurų.

Specialistai pastebi, kad nors baudų išieškojimas kiekvienais metais gerėja, tačiau piktybiškai nemokančiųjų skaičiai išlieka dideli.

Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, praėjusiais metais nesumokėta daugiau nei 40 procentų už administracinius teisės pažeidimus skirtų baudų.