Naujienų srautas

Lietuvoje2017.11.30 16:15

Lietuva užmezgė diplomatinius santykius su Somaliu

LRT.lt 2017.11.30 16:15

Ketvirtadienį Dramblio Kaulo Respublikoje, Abidžane, vykstančio Afrikos Sąjungos ir Europos Sąjungos viršūnių susitikimo paraštėse Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Somalio Federacinės Respublikos užsienio reikalų ministru Yusufu Garaadu Omaru ir pasirašė bendrąjį komunikatą dėl diplomatinių santykių formalizavimo, teigiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime. 

Susitikimo metu L. Linkevičius pristatė Lietuvos dalyvavimą Europos Sąjungos kovos prieš piratavimą operacijoje ATALANTA ir informavo apie trečiadienį į operaciją prie Somalio krantų išvykusius Lietuvos karius. Ministrai taip pat kalbėjo apie Somalio vidaus iššūkius, šalies ateities perspektyvas bei saugumo situaciją regione.

Lietuva ES antipiratinėje operacijoje ATALANTA prie Somalio krantų dalyvauja nuo 2013 metų. Lapkričio 29 dieną 14 Lietuvos karių pamaina išvyko saugoti Jungtinių Tautų Pasaulinės maisto programos laivo, Indijos vandenynu gabenančio humanitarines maisto siuntas į Somalį. Tai jau ketvirtoji Autonominės laivo apsaugos grupės rotacija, kuri truks iki 2018 metų kovo mėnesio. ES operacijoje dalyvauja apie tūkstantį karių iš ES valstybių ir šalių partnerių, taip pat skiriami laivai ir orlaiviai.

Somalis yra 184-a valstybė, su kuria Lietuva užmezgė diplomatinius santykius. Jungtinių Tautų Organizacijai priklauso 193 šalys narės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi