Lietuvoje

2017.11.30 22:56

V. Adamkus apie Vyčio skulptūros projektą: džiaugiuosi, kad jį priglaus Kaunas

Vyčio skulptūrai likus antrai sostinės Lukiškių aikštės memorialo konkurse, kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus sako besidžiaugiantis, kad paminklą planuojama statyti Kaune. Tai šią savaitę pranešė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. 

V. Adamkus teigia manantis, jog artėjant valstybės atkūrimo šimtmečiui, Vyčio skulptūra turi iškilti.

„Pati idėja turi būti įgyvendinama pastatant tą jubiliejinį paminklą. Savaime suprantama, sostinė buvo pirmasis, logiškas pasirinkimas. Tačiau nebūtume mes lietuviai: kada iškyla sprendimo reikalas, tuomet – susiskaldymas, nesutarimas neišanalizavus reikalų, nenusprendus, kur yra reikšmingas pasirinkimas, staiga (projektas – LRT.lt) yra atmetamas. Džiaugiuosi širdyje, kad Kaunas pasirinko priglausti bei įreikšminti šį paminklą Kaune“, – LRT RADIJUI sako prezidentas Valdas Adamkus.

Vyčio autorius po susitikimo su Kauno miesto vadovais sakė rankomis galutinai dar nesukirtęs, bet po susitikimo išvyko apžiūrėti galimų vietų skulptūros statyboms. 

„Vilnius atsisakė, o Kaunas nori ir tas noras iš tikrųjų matosi, kad žmonės tikrai nori ir jiems matyt reikalinga ta skulptūra ir dabar važiuosim vietą parinkti ir matyt parinksim pačią gražiausią semantiškai vietą tam kūriniui“, – sakė Vyčio skulptūros autorius Arūnas Sakalauskas.

Konkursą dėl paminklo sostinės Lukiškių aikštėje laimėjo skulptoriaus ir dizainerio Andriaus Labašausko projektas – partizanų bunkerius primenantis memorialas laisvės kovotojams.

Šiuo metu sprendžiama, ar projektas galės būti įgyvendintas, nes Kultūros paveldo departamentas pareiškė, jog jis prieštarauja paveldosaugos reikalavimui, jog Lukiškių aikštė turi būti lygi.