captcha

Jūsų klausimas priimtas

VTEK nepradės tyrimo dėl žemės ūkio ministro B. Markausko elgesio

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nepradės tyrimo dėl žemės ūkio ministro Broniaus Markausko elgesio, nesant pakankamai duomenų, įrodančių asmeninį politiko suinteresuotumą.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Grupė Seimo narių VTEK pateiktame pranešime teigė, kad šių metų rugsėjį B. Markauskas pasirašė įsakymą, kuriuo 12 proc. didinamas 2017 m. susietosios paramos už pienines karves dydis. Esą šis ministro sprendimas turi tiesioginės įtakos, siekiant palaikyti pieno gamintojų pajamas, kuriems už pienines karves numatoma paskirstyti 27,7 mln. eurų Europos Sąjungos ir Lietuvos valstybinio biudžeto lėšų.

Taip pat teigta, kad šis įsakymas gali daryti tiesioginę įtaką ir teikti finansinę naudą B. Markausko motinos Klaipėdos rajone valdomam ūkiui. Esą šis ūkis taip pat yra susijęs su žemės ūkio kooperatyvu „Pienas LT“, kurio valdybos narys iki šių metų vasario buvo B. Markauskas.

Įvertinusi pranešime nurodytus duomenis, VTEK atkreipia dėmesį, kad ministro pasirašytasis įsakymas dėl susietosios paramos už pienines karves dydžio patvirtinimo yra norminio pobūdžio teisės aktas. Šis įsakymas visiems paramos gavėjams taikomas vienodai, nėra tiesiogiai susijęs su B. Markausko motinos ūkiu bei žemės ūkio kooperatyvu „Pienas LT“ ir nenustato jiems jokių išskirtinių sąlygų, teisių ar pareigų.

Minėtąjį įsakymą ministras pasirašė vykdydamas 2014–2016 m. anksčiau pareigas ėjusios žemės ūkio ministrės prisiimtus įsipareigojimus, pagal kuriuos 2017–2020 m. nėra galimybės keisti valstybės pasirinktų sektorių ir jiems teikiamos paramos dydžio.

Pagal Europos Sąjungos (ES) valstybių notifikuotą informaciją kiekvienais metais Europos Komisija tvirtina šalims skiriamas ES savanoriškos susietosios paramos metines bendras sumas. Taigi susietosios paramos už pienines karves dydis tvirtinamas pagal iš anksto nustatytą formulę ir priklauso nuo konkrečiais metais šalyje laikytų gyvulių skaičiaus bei susietajai paramai ES skiriamų lėšų sumos.

Pažymėtina, kad paraiškos paramai gauti yra teikiamos Nacionalinei mokėjimo agentūrai, kuri priima sprendimą dėl paramos skyrimo. Atsižvelgiant į visas šias aplinkybes, VTEK nusprendė tyrimo dėl B. Markausko elgesio nepradėti.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...