Naujienų srautas

Lietuvoje2017.11.29 15:48

Lietuva užmezgė diplomatinius santykius su Madagaskaru

LRT.lt 2017.11.29 15:48

Lapkričio 29 dieną Dramblio Kaulo Kranto sostinėje Abidžane Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasirašė bendrąjį komunikatą dėl diplomatinių santykių formalizavimo su Madagaskaro Respublikos prezidentu.

Susitikimo su prezidentu Hery Rajaonarimampianina ir užsienio reikalų ministru Henry Rabary Njaka metu aptartos galimos dvišalių santykių plėtros kryptys, tolimesnis bendradarbiavimas daugiašaliuose formatuose, regioniniai ir globalūs klausimai. L. Linkevičius pristatė didėjantį mūsų šalies įsitraukimą Afrikoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Madagaskaras yra 183 valstybė, su kuria Lietuva užmezgė diplomatinius santykius. Jungtinių Tautų Organizacijai priklauso 193 šalys narės.

Lapkričio 28 dieną L. Linkevičius taip pat susitiko su Etiopijos Federacinės Demokratinės Respublikos užsienio reikalų ministru dr. Workneh Gebeyehu, su kuriuo kalbėjo apie dvišalio politinio ir ekonominio bendradarbiavimo stiprinimą. Ministrai sutarė artimiausiu metu baigti derinti politinių konsultacijų ir ekonominio bendradarbiavimo susitarimus. L. Linkevičius, pažymėdamas dvišalių kontaktų svarbą stiprinant Europos Sąjungos ir Afrikos Sąjungos bendradarbiavimą, pakvietė dr. W. Gebeyehu su oficialiu vizitu apsilankyti Lietuvoje.

URM nuotr.

Šie susitikimai vyko penktojo Afrikos Sąjungos ir Europos Sąjungos viršūnių susitikimo Abidžane paraštėse. ES–AS viršūnių susitikimai rengiami kas trejus metus. Planuojama, kad kitas susitikimas vyks 2020 metais. vienoje iš Europos Sąjungos sostinių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi