Lietuvoje

2017.11.29 14:08

V. Matijošaitis pripažino: Vytis Kaune turėtų iškilti jau visai netrukus

Paulius Garkauskas, DELFI.lt2017.11.29 14:08

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis neslepia, kad vyksta aktyvi diskusija dėl Vyčio paminklo Kaune statymo. Kol kas negalutiniais duomenimis, Vytis bus statomas prie Kauno pilies, o skulptūrą planuojama pastatyti iki kitų metų liepos 6-osios.

Konkurso dėl vietos Vilniaus Lukiškių aikštėje nelaimėjęs Arūno Sakalausko Vytis – „Laisvės kario“ skulptūra – gali iškilti Kaune.

„Ši idėja kauniečiams nėra naujiena ir su autoriais esame bendravę dar prieš jiems nueinant į Vilnių. Mes jau buvome apsitarę, kad Vytis stovės mieste, bet vietą parinks patys kauniečiai. Tačiau autoriai panoro dalyvauti konkurse Vilniuje ir, mūsų nuomone, žmonės pasirinko teisingai – ten nėra tinkama vieta Vyčiui“, – sako V. Matijošaitis.

Teigiama, kad Vyčio paminklas Vilniuje turėjo būti 2 metrų aukščio, tačiau planuojamas Kaune bus daugiau nei 3 kartus aukštesnis – sieks 7 metrus, tačiau V. Matijošaitis kol kas į detales nesileidžia.

Taip pat dar nenuspręsta, kur tiksliai bus statoma skulptūra.

„Gavau beprotiškai daug žinučių, telefono skambučių, kad Vytį priimtume į Kauną. Žmonės nurodo vietas, todėl noriu, kad vietos parinkimas būtų kauniečių, o ne mūsų sprendimas (…). Nenoriu pasakinėti kauniečiams, bet mano asmenine nuomone, Vyčiui geriausia vieta yra arčiau pilies. Tą patį siūlo ir kauniečiai“, – sako V. Matijošaitis.

Skaičiuojama, kad Vyčio skulptūra gali kainuoti apie 430 tūkst. eurų.

„Tiek kainuotų Vytis. Jis gali kainuoti ir brangiau, ir pigiau. Tai priklausys nuo vietos ir nuo jo matmenų. Liejykla yra ne tik Ukrainoje – yra ir Vokietijoje. Reikia greitai ir operatyviai pradėti judėti, kad turėtume gerą kainą ir kokybę“, – teigė V. Matijošaitis.

Dabar laukiama Vyčio autoriaus galutinio žodžio ir tuomet bus pradedamos visos reikiamos procedūros.

„Manau, kad viskas paaiškės jau artimiausiomis dienomis“, – teigė V. Matijošaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.