Naujienų srautas

Lietuvoje2017.11.29 11:59

Girtas prie vairo tarp miestų blaškęsis direktorius savo kaltės dėl tragiškų aukų nepripažįsta

Trečiadienį paleidžiama, kaip manoma, avariją, kurios metu žuvo moteris ir buvo sužeistas jos sūnus, sukėlęs Rokiškio r. Kamajų Antano Strazdo gimnazijos direktorius Augutis Tymukas.

Savo kaltės jis nepripažįsta. Direktorius buvo sulaikytas 48 valandas, atlikta pirminė apklausa.

„Aš nebėgau iš įvykio vietos“, – tenurodė jis, trečiadienį išvydęs žurnalistus, tačiau į kitus jų klausimus neatsakinėjo.

A. Tymukui nuspręsta skirti švelnesnę kardomąją priemonę, pagrindo suėmimui esą šią dieną nėra. Tiesa, pats tragiškai pasibaigęs įvykis iki šiol kelia klausimų.

Kliudė priešpriešine eismo juosta važiavęs automobilis

Kaip žinia, avarija įvyko pirmadienį kelyje Rokiškis-Čedasai, ties Maineivos k. Čia buvo kliudyti prie sugedusio automobilio „Renault Espace“ važiuojamoje kelio dalyje stovėję du asmenys. Jie nevilkėjo šviesą atspindinčių liemenių, tačiau automobilyje buvo įjungtas avarinis signalas.

45-erių moteris mirė, jos 22-ejų sūnus dėl nugaros ir dubens sužalojimų paguldytas į Rokiškio ligoninę.

Kaip paaiškėjo vėliau, jiedu buvo užkliudyti „Seat Alhambra“ automobilio – šis metėsi į priešpriešinę eismo juostą. Vairuotojas iš eismo įvykio vietos paspruko.

Direktorius miegojo prie apgadintos transporto priemonės

Apie baisią nelaimę pranešimas buvo gautas apie 17.45 val. Manoma, kad policijos pareigūnams apie tai pranešė pats sužalotas vaikinas.

Į įvykio vietą tuoj pat buvo išsiųstos gausios policijos pajėgos ir apie 19.20 val. Rokiškio r. prie Kamajų miestelio pareigūnai rado apgadintą automobilį.

Prie transporto priemonės vairo miegojo vyriškis (gimęs 1963 m.). Jis nuvežtas į ligoninę, kur asmeniui nustatytas 1,87 prom. girtumas. Paaiškėjo, kad tai – Rokiškio r. Kamajų Antano Strazdo gimnazijos direktorius A. Tymukas. Galiausiai jis buvo sulaikytas.

Automobilyje buvo ir dar vienas neblaivus direktorius

Pareigūnai taip pat išsiaiškino, kad kartu su juo važiavo ir vienos Rokiškio r. pagrindinės mokyklos direktorius. Rokiškio rajono mero Antano Vagonio teigimu, tai – Jūžintų Juozo Otto Širvydo pagrindinės mokyklos direktorius Eimutis Mališauskas. Jam taip pat nustatytas 1,87 promilės girtumas.

E. Mališauskui taip pat skirta kardomoji priemonė – pasižadėjimas neišvykti, pranešė BNS.

Antradienį ryte, 8 val., jis pats atėjo pas rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėją Aurimą Laužadį. Direktorius prisipažino „prisidirbęs“ – Suvainiškyje vartojo alkoholį ir mašinoje užmigo, todėl nieko neatsimena.

Jis dar dvejoja, ar pasitraukti iš užimamų pareigų.

Augutis Tymukas, DELFI montažas

Trise išgėrė butelį tekilos: priklauso medžiotojų klubui

Keliama versija, kad A. Tymukas, šiuo metu dėl ligos turintis nedarbingumo pažymėjimą, pirmadienį apie 16 val. susitiko su E. Mališausku Suvainiškyje, kur trise „išgėrė nepilną butelį tekilos“.

Direktorius ir jų pažįstamą ūkininką vienija tai, kad visi jie priklauso medžiotojų klubui. Be to, abu direktoriai savo mokyklose vesdavo kūno kultūros pamokas, domėjosi politika.

Prisidėti prie šio susitikimo buvo kviečiamas ir Pandėlio pradinei mokyklai vadovaujantis Valdis Vaičėnas, tačiau jis atvykti nesutiko. Vėliau V. Vaičėnas sulaukė mirusios moters vyro skambučio – šis prašė pagalbos sugedus automobiliui.

E. Mališaukas „Gimtasis Rokiškis“ žurnalistams tikino, kad po išgertuvių atsisėdo į automobilį ir „nieko neatsimena, jokio smūgio nejuto“. E. Mališauskas teigė, kad grįžęs namo dar vartojo alkoholio, o pamiegojęs išvedė pasivaikščioti šunį.

„Padariau labai didelę klaidą. Kalbu poterius, visų labai atsiprašau… Man labai negera. Suvainiškio bendruomenės pirmininkas yra mano draugas, aš esu dirbęs Suvainiškyje… – kalbėjo E. Mališauskas ir dievagojosi: – Mere, tikrai ne darbo metu.“

Visi vieni kitus pažinojo

A. Tymukas yra Rokiškio rajono mokyklų vadovų asociacijos vadovas. DELFI jau rašė, kad miestelio gyventojų jis vertinamas gana prieštaringai – vieni jį gerbia, giria ir didžiuojasi, kiti dalijasi įtarimais dėl pomėgio greičiui, pinigams.

Jo žmona dirba toje pačioje mokykloje. Ji – pradinių klasių mokytoja.

Neoficialiomis žiniomis, E. Mališauskas buvo įvardijamas kaip vienas svarbiausių kandidatų užimti Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos direktoriaus postą po a. a. Gedimino Matiekaus.

Iš E. Mališausko prieš dešimtmetė buvo atimtas vairuotojo pažymėjimas. Spėjama, galbūt ir dėl girtumo.

Žuvusioji – vienos iš rajono bendruomenių pirmininko žmona.

Meras negali patikėti

A. Vagonis tikino, kad minimi direktoriai įtarimų dėl savo moralės anksčiau nekėlė.

„Nebuvo net ženklų tokių – elgesio, žemos moralės“, – BNS sakė rajono meras.

Jis neslėpė esantis šokiruotas žinios apie įvykį.

„Tarsi parodė, kas tu esi iš tikrųjų – gaila, kad tik per tokius įvykius. Aš manau, kad tie žmonės turi tokią žemą moralę... Užmušus žmogų nesustoti, pabėgti iš įvykio vietos, – kalbėjo Rokiškio rajono meras. – O jeigu jų būtų nepagavę, kas būtų? Būtų visi galvoję apie kokius nors chuliganus ir šie ponai būtų toliau ėję į darbą, ramiai ėję į darbą, mokę vaikus ir auginę jaunąją kartą...“

Pasak A. Vagonio, nors abiejų direktorių darbe buvo nustatyta šiokių tokių pažeidimų, tačiau jam nebuvo žinoma apie jų polinkį piktnaudžiauti alkoholiu ar panašias aplinkybes.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi