Lietuvoje

2013.06.11 06:57

Seimas spręs, ar tirti galimą poveikį teismams ir teisėjams

ELTA2013.06.11 06:57

Antradienį Seimui planuojama pateikti 45-ių parlamentarų grupės siūlymą sudaryti laikinąją tyrimo komisiją „Dėl galimo poveikio Lietuvos teismams ir šių teismų teisėjams“.

Antradienį Seimui planuojama pateikti 45-ių parlamentarų grupės siūlymą sudaryti laikinąją tyrimo komisiją „Dėl galimo poveikio Lietuvos teismams ir šių teismų teisėjams“.

Tokį nutarimo projektą Seimo posėdžių sekretoriate yra įregistravęs Seimo Darbo partijos frakcijos seniūno pavaduotojas Raimundas Markauskas.

Tyrimo komisiją siūloma sudaryti įvertinant tai, jog „žiniasklaidoje pasirodo vis daugiau informacijos, kad teismams ir teismų teisėjams tiesiogiai ir netiesiogiai gali būti daroma įtaka“; taip pat suprantant, kad „viešai pasirodžiusi informacija yra pagrindas ikiteisminio tyrimo pradžiai, ir jos nenagrinėjimas gali turėti neigiamą poveikį ateityje“.

Komisiją siūloma sudaryti iš 13 Seimo narių pagal Seimo frakcijų proporcinio atstovavimo principą.

Nutarimo projekte siūloma įpareigoti komisiją „įvertinti Seimo nario Vitalijaus Gailiaus ir piliečio Vytauto Giržado pateiktą informaciją žiniasklaidai apie valstybės pareigūnų neteisėtus veiksmus jų atžvilgiu, vykdant baudžiamąjį persekiojimą“.

Komisijai siūloma ištirti ir nustatyti, ar yra požymių, kad Lietuvos teismų teisėjams galimai daromas neteisėtas poveikis ir ar yra požymių, kad Lietuvos teismams galimai sąmoningai trukdoma vykdant teisingumą.

Beje, tai jau antras bandymas tirti galimai daromą poveikį teisėjams. Gegužės 23 d. Seimas atmetė parlamentarų grupės siūlymą sudaryti laikinąją tyrimo komisiją dėl galimai neteisėtai daromo poveikio teisėjams, primena ELTA. Už tyrimo komisijos sudarymą balsavo 45 Seimo nariai, prieš buvo 42, susilaikė 19 parlamentarų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt