captcha

Jūsų klausimas priimtas

A. Butkevičius kreipėsi į generalinį prokurorą dėl įslaptintos informacijos atskleidimo

Seimo narys Algirdas Butkevičius kreipėsi į generalinį prokurorą Evaldą Pašilį prašydamas  nustatyti, kaip į viešumą pateko įslaptinta informacija, kurią turėjo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK), rašoma pranešime spaudai. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Lapkričio 23 d. A. Butkevičius, kaip NSGK narys, nustatyta tvarka susipažino su įslaptinta informacija (slaptumo žyma „Konfidencialiai“), susijusia su Komiteto atliekamu tyrimu dėl bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ naudojamų eismo valdymo sistemų patikimumo.

„Paaiškėjo, kad didelė dalis slaptoje pažymoje pateiktos informacijos man jau yra žinoma anksčiau iš viešų žiniasklaidos šaltinių. Žiniasklaidoje įslaptintos informacijos teksto frazės atkartotos pažodžiui, išlaikytas teksto nuoseklumas, o tai rodo, kad žurnalistai turėjo disponuoti konfidencialiu dokumentu ar jo kopija“, – sako A. Butkevičius.

Seimo narys prašo nustatyti atsakingus asmenis, kurie, pažeisdami įstatymus, atskleidė įslaptintą informaciją. Remiantis Lietuvos Respublikos valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo nuostatomis, slaptumo žyma „Konfidencialiai“ suteikiama tarnybos paslaptį sudarančiai informacijai, kurios neteisėtas atskleidimas gali turėti ypač sunkių pasekmių valstybės institucijų interesams.

A. Butkevičius generalinio prokuroro prašo pradėti tyrimą, kokiu būdu įslaptinta informacija buvo paviešinta, nustatyti atsakingus asmenis ir padarytą žalą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...