Lietuvoje

2017.11.28 14:28

Kultūros ministrė: Gedimino kalno situacija yra stabili

BNS 2017.11.28 14:28

Gedimino kalno situacija šiuo metu yra stabili, jam tvarkyti mestos visos pajėgos, tikina kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

„Situacija yra stabili, yra mestos visos pajėgos, tiek finansinės, tiek žmogiškųjų išteklių, darbai yra spartinami. Pirmą kartą moderniojoje istorijoje Vyriausybė imasi priemonių kalną tvarkyti kompleksiškai, o nuo sovietmečio buvo daromos klaidos po klaidų, nuo rostverkų suleidimo į kalną (...) iki techninio grunto supylimo“, – antradienį Liberalų sąjūdžio frakcijos posėdyje sakė ministrė. 

„Šiuo metu situacija tikrai valdoma, šiaurės vakarų šlaite iki penktadienio visi darbai bus atlikti, kad stabilizavimo sistema galėtų pradėti veikti, toliau bus atliekami darbai ir kitų metų liepos pirmą dieną matysime pilnai apželdintą, sutvarkytą šiaurės vakarų šlaitą, kuris tarnaus penkiasdešimt metų, o gal ir daugiau“, – kalbėjo L. Ruokytė-Jonsson.

Anot jos, šiuo metu Gedimino kalne „jokių židinių, kur kažkas šiandien galėtų įvykti, nėra“.

Gedimino kalno būkle susirūpinta dėl pastaruoju metu įvykusių kelių nuošliaužų, apnuoginusių kalno šlaitus. Kalnas šiuo metu lankytojams uždarytas, dėl grunto įtrūkimų ir besiformuojančių nuošliaužų kyla pavojus pagrindiniam pėsčiųjų takui ir po nepriklausomybės atkūrimo atstatytam gynybinės sienos fragmentui.

Kalno tvarkymu rūpinasi Kultūros ministerija bei jai pavaldus Lietuvos nacionalinis muziejus. Užbaigti tvarkyti šiaurinį kalno šlaitą planuojama iki kitų metų liepos, antrojoje metų pusėje bus pereita prie pietinio kalno sektoriaus.