Lietuvoje

2017.11.28 17:15

Prašoma suimti galimai moterį mirtinai partrenkusį mokyklos vadovą

BNS2017.11.28 17:15

Rokiškio rajono Kamajų Antano Strazdo gimnazijos direktorių Augutį Tymuką, kuris, įtariama, vairuodamas neblaivus mirtinai sužalojo moterį, bus prašoma suimti, BNS sakė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Rasa Galkauskienė. Pasak švietimo ministrės Jurgitos Petrauskienės, avariją galbūt sukėlę direktoriai neturėtų toliau vadovauti mokykloms.

Švietimo ir mokslo ministrės teigimu, jeigu bus įrodyta, kad neblaivūs Rokiškio rajono mokyklų direktoriai per eismo įvykį mirtinai sužalojo moterį, jie nebeturėtų vadovauti įstaigoms. J. Petrauskienė taip pat ragina švietimo įstaigų bendruomenes netylėti apie vadovų ar kitų asmenų galimą piktnaudžiavimą alkoholiu. Kaip LRT RADIJUI pabrėžia ministrė, ypač skaudu, kad tokie įtarimai krenta ant moralinį autoritetą turinčių saugoti švietimo bendruomenės atstovų.

Įtariama, kad jis būdamas neblaivus pirmadienio vakarą mirtinai sužalojo iš šalikelėje su įjungtu avariniu signalu sustojusio automobilio išlipusią moterį. 1972 metais gimusi moteris nevilkėjo šviesą atspindinčios liemenės, nurodo policija. Ikiteisminį tyrimą šiuo metu iš Rokiškio policijos perima Panevėžio pareigūnai.

Pasak R. Galkauskienės, gimnazijos direktorius sulaikytas 48 valandoms. Kol kas atlikta tik pirminė jo apklausa, nes jis buvo neblaivus.

Anot policijos, per avariją nukentėjo ir žuvusios moters sūnus, gimęs 1995 metais. Jis dėl nugaros bei dubens sužalojimų gydomas ligoninėje, pavojaus jo gyvybei nėra, sakė R. Galkauskienė.

Kartu su A. Tymuku važiavusiam kitos rajono mokyklos direktoriui skirta karomoji priemonė – pasižadėjimas neišvykti.

Avarija apie 17.45 val. įvyko kelyje Rokiškis-Čedasai, ties Maineivos kaimu. Iš šalikelėje sustojusio sugedusio automobilio „Renault Espace“ išlipusią 1972 metais gimusią vairuotoją kliudė ir mirtinai sužalojo pravažiuojantis automobilis, kuris iš įvykio vietos pasišalino.

Į įvykio vietą pasiųstos gausios policijos pajėgos ir apie 19.20 val. Rokiškio rajone, prie Kamajų miestelio, rastas apgadintas automobilis ,,Seat Alhambra“, prie kurio vairo miegojo 1963 metais gimęs A. Tymukas. Automobilyje taip pat buvo keleivis – kitos Rokiškio rajono mokyklos vadovas.

Vairuotojas nuvežtas į ligoninę, kur jam nustatytas vidutinis 1,87 prom. girtumas. Toks pats girtumas nustatytas ir automobilio keleiviui.

Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis BNS pirmadienio vakarą sakė, kad, jo žiniomis, su A. Tymuku automobilyje apgadintame automobilyje buvo Jūžintų Juozo Otto Širvydo pagrindinės mokyklos direktorius Eimutis Mališauskas. Pasak A. Vagonio, nors abiejų direktorių darbe buvo nustatyta šokių tokių pažeidimų, tačiau jam nebuvo žinoma apie jų polinkį piktnaudžiauti alkoholiu ar panašias aplinkybes. A. Tymukas yra Rokiškio rajono mokyklų vadovų asociacijos vadovas.

A. Vagonis sako pažinojęs ir žuvusiąją, kuri buvo vienos iš rajono bendruomenių pirmininko žmona.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.