Naujienų srautas

Lietuvoje2017.11.27 15:44

S. Skvernelis tikisi prekybos ir krovinių srautų su Kinija augimo

LRT.lt, BNS 2017.11.27 15:44

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pirmadienį dalyvavo Kinijos ir Centrinės bei Rytų Europos valstybių viršūnių susitikime Vengrijoje, kuriame pabrėžė, kad Lietuva yra suinteresuota tolesne Europos Sąjungos ir Kinijos santykių plėtra, ypač transporto ir logistikos srityje, teigiama vyriausybės pranešime.

„Lietuva vertina 16+1 platformą kaip papildomą postūmį siekiant stiprinti partnerystę ir plėtoti glaudesnius ekonominius ir prekybinius saitus. Išskirčiau šiuos Lietuvos prioritetus Centrinės ir Rytų Europos bei Kinijos bendradarbiavimo srityje – pirma, tai transporto ir logistikos sektorius, antra – žemės ūkis, trečia – finansinių paslaugų ir e-komercijos sritys“, – sakė S. Skvernelis. 

Ministras pirmininkas išreiškė viltį, kad bendra politinė valia plėsti bendradarbiavimą transporto ir logistikos srityje lems krovinių, prekybos apimčių augimą.

Premjeras viršūnių susitikime akcentavo, jog Lietuva pasižymi itin gerai išplėtota transporto paslaugų ir geležinkelių infrastruktūra. „Ypatingas vaidmuo dėl geografinės padėties tenka Klaipėdos uostui, kuris yra Europos ir Azijos transporto srautų ašyje. Todėl Lietuvos vyriausybė inicijuoja didelės apimties Klaipėdos uosto plėtrą”, – teigė S. Skvernelis. 

Kalbėdamas apie bendradarbiavimą Žemės ūkio srityje premjeras pabrėžė, kad Lietuva siekia nuoseklaus gilesnio bendradarbiavimo su Kinija, todėl 2018 metų gegužę didžiausios regione maisto ir žemės ūkio produktų parodos „Agrobalt“ metu Lietuva surengs 16+1 žemės ūkio ministrų susitikimą. 

lrv.lt nuotr.

S. Skvernelis taip pat pažymėjo, kad be bendrų ekonominių interesų, būtent kultūrinis bendradarbiavimas ir žmonių kontaktai yra stiprių tarpusavio ryšių atspindys. Todėl premjeras pakvietė renginyje dalyvavusių šalių atstovus ir jų atstovaujamų šalių žmones apsilankyti Lietuvoje, kai kitais metais švęsime modernios valstybės šimto metų sukaktį. 

Po Kinijos ir Centrinės bei Rytų Europos valstybių viršūnių susitikimo pasirašytas dvišalis Lietuvos ir Kinijos Susitarimo memorandumas dėl bendradarbiavimo pagal šilko kelio ekonominės juostos ir XXI a. jūrų šilko kelio iniciatyvą. Susitarimo memorandumas apima transportą, logistiką, infrastruktūrą, technologijų inovacijas ir kitas sritis. Iš Lietuvos pusės susitarimo memorandumą pasirašė susisiekimo viceministras Ričardas Degutis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi