Naujienų srautas

Lietuvoje2017.11.25 09:53

Tarptautinę pasipriešinimo smurtui prieš moteris dieną ragina imtis iniciatyvos

Minint Tarptautinę pasipriešinimo smurtui prieš moteris dieną, Lietuvos moterys raginamos šį šeštadienį savo „Facebooko“ profilį nuspalvinti juodai, o pirmadienį juodai apsirengti. Taip siekiama atkreipti dėmesį į smurtą prieš moteris, seksualinį priekabiavimą, diskriminaciją ir seksizmą.

Ta proga oranžine spalva šiandien nušvis prezidentūra bei Užsienio reikalų ministerija, kuri akciją žada tęsti iki gruodžio 10-osios.

Pastaruoju metu vis daugiau moterų prabyla apie patirtą smurtą arba seksualinį priekabiavimą. Neseniai seksualiniu priekabiavimu buvo apkaltinti buvęs Juozo Miltinio dramos teatro vadovas Linas Zaikauskas, kino režisierius Šarūnas Bartas, parlamentarui Kęstučiui Pūkui siūloma panaikinti teisinę neliečiamybę byloje dėl galimo seksualinio priekabiavimo.

Pasak vienos iš iniciatyvos iniciatorių Dovilės Šakalienės, Lietuvoje šiuo metu vyksta svarbus lūžis, kuris kitose šalyse jau įvyko anksčiau. 1975- aisiais 90 procentų Islandijos moterų, kovodamos už lygias teises, nėjo į darbą, atsisakė namų ruošos ir išėjo į gatves.

Praėjusiais metais juodus drabužius dėvinčios moterys Lenkijoje protestavo prieš visišką abortų uždraudimą.

Juoda spalva siekiama parodyti, jog diskriminuojamos, žeminamos ar mušamos moterys dingsta iš visuomenės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi