Lietuvoje

2017.11.24 15:11

Kybartuose sulaikytas Rusijos pilietis, į Lietuvą mėginęs įsivežti šautuvą su šaudmenimis

LRT.lt2017.11.24 15:11

Vėl bandomas Lietuvos pareigūnų budrumas – ketvirtadienio (lapkričio 23 d.) vakarą, Kybartų kelio poste, į Lietuvą vykusio Rusijos piliečio automobilyje Lietuvos pasieniečiai ir muitininkai aptiko lygiavamzdį šautuvą su šaudmenimis. Ginklas ir Rusijos pilietis sulaikyti, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Apie 22 val. vakaro į Kybartų pasienio kontrolės punktą iš Rusijos Kaliningrado srities automobiliu „Ford Kuga“ atvažiavęs Rusijos pilietis S. M. sakėsi per Lietuvą ketinantis važiuoti namo – į Rusijos Riazanės sritį.

Tačiau pareigūnams nusprendus detaliai patikrinti ruso automobilį, netrukus jame rastas 12 kalibro lygiavamzdis šautuvas GERMANICA ir 29 vienetai 12 kalibro šovinių. S. M. teisinosi turintis Rusijoje išduotą leidimą laikyti ginklą ir nežinojęs, kad reikia dar ir leidimo jį gabenti per Lietuvos teritoriją.

Pareigūnai tokiais naiviais pasiaiškinimais nepatikėjo – Rusijos pilietis buvo sulaikytas, šiuo metu sprendžiamas klausimas dėl jo suėmimo. Sulaikytas ir ginklas bei automobilis, Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl ginklų kontrabandos. Pažeidėjui gresia laisvės atėmimas nuo trejų iki dešimties metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.