Lietuvoje

2017.11.24 14:49

Tarp kalėdinę dainą atliekančių žvaigždžių – ir prezidentė

LRT.lt2017.11.24 14:49

Artėjant gražiausioms metų šventėms, garsiausi Lietuvos muzikantai jau trečią kartą inicijuoja labdaros akciją „Kalėdų naktį tylią“. Šios akcijos metu visi Lietuvos žmonės kviečiami aukoti pinigų, kurie bus skiriami naujiems vaikų dienos centrams kurti, rašoma pranešime spaudai.

Legendinės dainos „Kalėdų naktį tylią“ klipe – ne tik žymiausi mūsų šalies atlikėjai, bet ir pati prezidentė. Padėti vaikams su džiaugsmu sutiko visas būrys ryškiausių mūsų scenos garsenybių – kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai: dainininkai Andrius Mamontovas, Donatas Montvydas, grupės „Biplan“ lyderis Maksas Melmanas, Jurga Šeduikytė, Algirdas Kaušpėdas, aktoriai Jurgita Jurkutė ir Vidas Bareikis, rašytoja ir televizijos laidų kūrėja Beata Nicholson. Naująją kūrinio aranžuotę kūrė „radistai“ Rolandas Mackevičius ir Jonas Nainys.

Šiuo metu Lietuvoje yra beveik 20 tūkst. vaikų, augančių socialinės rizikos šeimose. Jie ne tik stokoja socialinių įgūdžių, bet ir neturi galimybės lankyti būrelių. Tokiems vaikams išsigelbėjimu galėtų tapti dienos centrai, tačiau jų Lietuvoje labai trūksta.

Vaikų dienos centrai nepasiturinčioms ar socialinės rizikos šeimoms ir vaikams suteikia įvairiapusę pagalbą. Čia vaikai ruošia pamokas, užsiima sportine, kultūrine ir edukacine veikla, ugdomi jų saviraiškos, socialiniai, higienos įgūdžiai, jiems teikiamos psichologo ir kitų specialistų paslaugos. Kai kuriems vaikams tai – vienintelė vieta, kur jie gauna paruošto maisto.

Skirti savo auką naujiems vaikų dienos centrams kurti galite portale Aukok.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt