Lietuvoje

2017.11.24 12:09

Gydytojas: į skausmą po patirtos traumos negalima nekreipti dėmesio

LRT.lt2017.11.24 12:09

Fizinis aktyvumas įvardijamas kaip vienas svarbiausių sveikos gyvensenos veiksnių. Tiesa, vis populiarėjantis aukšto intensyvumo sportas neišvengiamai atneša ir dažnėjančias traumas, perspėjama pranešime žiniasklaidai.

Kartais sportuojantiems pavyksta išsisukti raumenų patempimais, tačiau patyrus sąnario traumą ir nesiėmus tinkamų veiksmų, gali tekti kuriam laikui pamiršti ne tik sportą, bet ir laisvą judėjimą be skausmų, pasakoja ortopedas-traumatologas dr. Markas Fiodorovas.

Klaipėdos universitetinės ligoninės Sporto traumų sektoriaus vedėjas, ortopedas-traumatologas dr. M. Fiodorovas sako, kad pastaruoju metu daugėja traumų, kurias patiria ne tik profesionalūs sportininkai, bet ir tai darantys mėgėjai.

Gydytojas pateikia ir vieno paciento istoriją kaip tipinį atvejį, kai 50 metų amžiaus vyras žaisdamas krepšinį patyrė kelio traumą. Tikėdamasis, kad skausmas praeis savaime, vyras iš pradžių į jį nekreipė dėmesio. Tačiau nemaloniam jausmui niekur nedingstant, po daugiau nei 4 savaičių jis kreipėsi į specialistus. Atlikus magnetinį rezonansą paaiškėjo, kad plyšo meniskas ir buvo pažeista kelio sąnario kremzlė.

Būtina sekti skausmą

„Patyrus net ir lengvą sąnario sužalojimą, sumušimą ar patempimą reikėtų šiek tiek apriboti fizinį aktyvumą. Po traumos ypač svarbu stebėti sumuštą, skaudančią vietą. Jeigu skausmas nepraeina per savaitę, jaučiasi nestabilumas, matomas patinimas, reikėtų ilgiau nelaukti ir kreiptis į specialistus. Tik tokio būdu gali būti užkirstas kelias tolesniam problemos didėjimui“, – sako ortopedas-traumatologas dr. M. Fiodorovas.

Jau minėtam krepšinio treniruotės metu susižeidusiam vyrui po magnetinio rezonanso ir diagnozės nustatymo buvo atlikta operacija. Tačiau naktimis ir po didesnio fizinio krūvio pacientą ėmė kamuoti naujo pobūdžio kelio skausmai. Pasibaigus reabilitacijai ir nesikeičiant padėčiai nuspręsta pritaikyti gydymą regeneracinėmis ląstelėmis. Išnykus kelio sąnario skausmams ir praėjus keliems mėnesiams po procedūros pacientas vėl pradėjo sportuoti.

Tokia procedūra taikoma tada, kai pacientai dėl tam tikrų priežasčių nenori rinktis sąnarių protezavimo arba chirurginė intervencija gali būti per daug rizikinga.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt