Lietuvoje

2017.11.24 10:00

Tikėtina gyvenimo trukmė Lietuvoje – trumpiausia visoje ES

BNS 2017.11.24 10:00

Tikėtina gyvenimo trukmė Lietuvoje – trumpiausia iš visų Europos Sąjungos (ES) valstybių, rodo ketvirtadienį Europos Komisijos (EK) paskelbta Europos Sąjungos (ES) ir atskirų valstybių narių sveikatos sistemos apžvalga.

Kaip skelbia „Lietuvos žinios“, EK ataskaitoje pažymima, jog nuo 2007-ųjų vidutinė gyvenimo trukmė ilgėja, tačiau Lietuvos piliečiai gyvena šešeriais metais trumpiau už vidutinį statistinį europietį (80,6 metų). Lietuvos moterys gyvena 11 metų ilgiau nei vyrai (atitinkamai 79,7 ir 69,2 metų), ir tai didžiausias atotrūkis tarp lyčių ES, nors jis mažėja.

Asmenų, nurodančių, kad jų sveikata gera, dalis Lietuvoje yra mažiausia visoje Bendrijoje – 43 procentai (ES vidurkis – 67 proc.). Mirtingumas dėl pagrindinės mirčių priežasties – išeminės širdies ligos – ES vidurkį viršija keturiskart, dėl insulto – dukart. Vilniaus, Kauno ir vakarų Lietuvos gyventojų sveikatos rodikliai artimi ES vidurkiui, jie prastesni regionuose, Vilniaus krašte. Pagal išlaidas sveikatos apsaugai Lietuva, skirianti tam 6,5 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), Bendrijoje yra šešta nuo pabaigos.