Lietuvoje

2017.11.24 11:50

Teismas: G. Kėvišas supainiojo viešuosius ir privačius interesus

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, BNS2017.11.24 11:50

Vilniaus apygardos administracinis teismas penktadienį paliko galioti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimą, kad buvęs Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovas Gintautas Kėvišas supainiojo viešuosius ir privačius interesus.

G. Kėvišo skundas atmestas kaip nepagrįstas. Šis sprendimas dar gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

„Teismas konstatavo, kad Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos priimtas skundžiamas sprendimas yra teisėtas ir pagrįstas. Teismas konstatavo, kad pareiškėjas, būdamas biudžetinės įstaigos, Lietuvos operos ir baleto teatro vadovu, taip pat dirbdamas viešojoje įstaigoje „Vilniaus festivaliai“ ir tuo pačiu teikdamas renginių organizavimo paslaugas „Riverside music LTD“, kurios akcininkas ir direktorius yra pareiškėjo sūnus, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatas. Tą patį konstatavo ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija“, – BNS sakė teisėja Milda Vainienė.

Teismas VTEK sprendimą dėl G. Kėvišo paliko galioti pilnos apimties, nieko jame nekeitė.

Šis sprendimas dar gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Nė viena iš šalių į teismo posėdį penktadienį neatvyko.

Trečiadienį pranešta, kad dėl sudėtingos bylos teismas pasinaudoja papildomų dviejų dienų terminu, ir sprendimą skelbs savaitės pabaigoje.

G. Kėvišas ginčija komisijos sprendimą, kuriuo nustatyta, kad spręsdamas klausimus, susijusius su sūnaus bendrove ir su kita savo darboviete, pats G. Kėvišas supainiojo interesus. Taip pat nustatyta, kad G. Kėvišas, vadovaudamas Operos ir baleto teatrui, netinkamai vykdė pareigas, nes nekontroliavo, kad teatro darbuotojai laiku deklaruotų interesus. Šis nutarimas taip pat yra apskųstas teismui, tačiau ginčo nagrinėjimas laikinai sustabdytas.

G. Kėvišas ir jo advokatas Gintautas Bartkus VTEK sprendimą prašė pripažinti kaip neteistą ir nepagrįstą, pasak jo, buvo pažeistas teisėtumo, nepiktnaudžiavimo valdžia principas. VTEK su skundu nesutinka ir prašo buvusio LNOBT generalinio direktoriaus skundą atmesti.

VTEK yra priėmusi ir dar vieną G. Kėvišui nepalankų sprendimą – nutarė, kad jis, vadovaudamas Operos ir baleto teatrui, netinkamai vykdė pareigas, nes nekontroliavo, kad teatro darbuotojai laiku deklaruotų interesus. Šis nutarimas taip pat yra apskųstas teismui, tačiau ginčo nagrinėjimas laikinai sustabdytas.

G. Kėvišas bylinėjasi ir dėl atleidimo iš darbo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt